Krajský přebor JmKFS 20/21 - mladší dorost - 1.kolo10.08.2020

Svoboda-Vaščák

StřídalI: Farkaš 41´, Dřevěný Jakub 43´, Navrátil 60´.

Branky: 30´ Dřevěný Vojtěch - pokutový kop, 47´ vlastní

Průběh utkání:

Historicky naše první soutěžní utkání v kategorii mladšího dorostu v krajském přeboru se odehrálo za tropického počasí, které rychle ubíralo sil všem aktérům na hřišti. My navíc nastupovali s faktem, že 5 hráčů kádru odehrálo od 20-70 minut předchozí zápas staršího dorostu a chyběli nám další hráči z důvodu zranění.

Ale po pořádku. Úvod utkání patřil pochopitelně domácím, kteří měli územní převahu a kterou korunovali vedoucím gólem v 18. minutě, kdy centr zprava propadl mezi naše beky až na zadní tyč, kde volný hráč soupeře pohodlně uklidil míč do sítě. My jsme nesložili zbraně a postupně díky průnikům po křídlech se do vyložených šancí dostali i oba naši útočníci. Ale až další průnik a centr Michala Krésy byl zastaven ve vápně rukou a z následného pokutového kopu srovnal stav utkání Vojta Dřevěný. Posledních deset minut 1.půle jsme domácí, s nimiž obdržený gól viditelně otřásl,  přitlačili na jejich polovinu. Škoda, že jsme nepřidali další branku.

A tak úvod 2.poločasu patřil opět domácím. Postupně nastřelili tyčku a břevno, ale při nás stálo štěstí, které nás neopustilo ani při volném přímém kopu v 47.minutě. Michal Krésa zleva centroval míč do vápna a domácí hráč si jej nešťastně vysokým obloukem srazil za záda vlastního brankáře. Po zbytek utkání se domácí snažili stupňovat tlak, ale vyloženou šanci již neměli, jejich nadějné pokusy končily mimo tři tyče. My jsme hrozili povětšinou z brejků, škoda zvláště šance Kryštofa Haranze, který po výborném uvolnění ve vápně bohužel jen trefil gólmana. Nakonec jsme utkání dovedli k vítěznému konci, je nutné přiznat, že dnes nám šlo štěstí opravdu naproti, ale takový je fotbal.

Poděkovat musím za trenéry hlavně našim starším žákům, kteří neváhali pomoci po náročném týdenním soustředění a svým výborným výkonem významnou měrou přispěli k zisku tří bodů ze hřiště ambiciózního soupeře.