Krajský přebor JmKFS 2020-2021 - mladší dorost - 11.kolo12.10.2020

Pokorný - Krésa

Branky: 18. Sedláček Adam, 45. Pokorný Radek, 69. Krésa Michal

Střídali:   Jurný (G) , Svoboda,

Průběh:

Na delší dobu pravděpodobně poslední mistrovské utkání jsme sehráli na půdě tradičního soupeře. Ani v tomto kole jsme nenastoupili v nejsilnějším složení, pro zranění citelně chyběli Míša Mašek a Pepa Pestr. Úvod utkání byl vyrovnaný a do vedení šli šťastnější domácí po rychlém brejku do rozhozené obrany, což se dnes zopakovalo bohužel ještě několikrát. Jeden gól jsme si v podstatě vstřelili sami při chybné rozehrávce stopera. Ale hlavní problém vznikal už na polovině soupeře, kdy jsme nedostupovali hráče a nechávali jim mnoho prostoru pro zahájení rychlých kontrů, byli málo důrazní a neobsazovali jsme správně hráče ve vápně. Na první branku domácích jsme ještě zareagovali dorážkou Adama Sedláčka, ale další dvě velké šance Jakuba Dřevěného a Michala Krésy skončily mimo tři tyče. Po nepovedeném prvním poločase, jsme tak šli do kabin s dvougólovým mankem.

Druhý poločas jsme po důrazné domluvě v kabině zahájili drtivým tlakem, soupeř se kolikrát ani nedokázal dostat za polovinu hřiště. Snížení přinesla dorážka Radka Pokorného hned v 5. minutě a dál jsme se hnali za vyrovnáním. Naše záloha konečně fungovala směrem dopředu, jak jsme zvyklí a typické průnikové nahrávky znamenaly permanentní nebezpečí pro obranu soupeře. Ze série rohů jsme nedokázali vytěžit čistou gólovou šanci. Při dalším našem přečíslení hráč domácích v pádu na brankové čáře zahrál rukou a odklidil tak míč mimo branku. Hlavní rozhodčí (mimochodem z Boskovic) ponechal tuto situaci bez povšimnutí a na protesty našich hráčů reagoval slovy: "hráč domácích byl v době hraní rukou na zemi..."??? Neboli z jeho úhlu pohledu,  pokud si obránci lehnou na zem, mohou bránit i rukama. No comment. Tato situace nás celkem rozhodila, a tak místo vyrovnání z penalty jsme inkasovali po brejku domácích do naší rozhozené obrany. Ještě jednou jsme dokázali snížit na rozdíl jednoho gólu, kdy Michal Krésa natřikrát dotlačil míč do sítě. Z posledního našeho tlaku jsme však obdrželi pátý gól po dlouhém nákopu na rychlého útočníka domácích.

Dnešní utkání jsme si prohráli sami a to hlavně výkonem v prvním poločase, který se nám hrubě nepovedl. Můžeme se vymlouvat na nepřízeň rozhodčího, kdy celý zápas toleroval domácím nečistou hru rukama a jeho výkon "vyvrcholil" neodpísknutou penaltou. Ale pokud bychom byli v obranné fázi důslední, nemohli bychom tolikrát inkasovat. A naše proměňování šancí je velká bolest. Minimálně 3-4 čisté šance jsme nedali včetně jednoho břevna. Bohužel ani standardní situace v podobě rohových a trestných kopů nám dnes nevycházely. Ale pozitivním faktem z dnešního utkání je bojovný výkon v druhém poločase, kdy jsme herně dominovali, dokázali se zvednout po nepovedené první půlce a snažili se s výsledkem něco udělat.