Krajský přebor JmKFS 2020-2021 - mladší dorost - 6.kolo07.09.2020

Svoboda-Garay

Branky: 42. Dřevěný Vojtěch, 60. Haranz Kryštof

Střídali: Dřevěný V., Farkaš, Jež Tadeáš

Průběh:

V sobotním utkání nás čekal domácí tým, který byl o dvě možná tři třídy lepší než středeční soupeř z Vojkovic. Fyzicky a silově výborně vybavení hráči, kteří ještě minulý rok hráli MS Divizi, se prezentovali celé utkání velice tvrdou hrou spíše za hranicí pravidel, což začali předvádět  hned od začátku, kdy v první minutě velice nešetrně dohrál soupeřův útočník našeho gólmana a velmi bolestivě ho zranil na stehně. Tomáš tak byl ve svém výkonu bohužel limitován celý první poločas, díky neustupující bolesti v pauze bohužel musel vystřídat. My jsme ve středu pole hráli vyrovnané utkání, ale srážely nás chyby v obranné řadě, kdy jsme nedůsledně pokrývali hrotového útočníka domácích, který v podstatě střelil první tři branky jak přes kopírák, kdy převzal míč na vápně vždy naprosto nepokrytý. Stejně tak jsme obdrželi i další dvě branky. My jsme svoje šance nevyužili, nadějný průnik Haranze skončil jednou faulem, který volal po pokutovém kopu a jednou střelou do boční sítě.

A tak jsme do druhého poločasu poslali čerstvé hráče. Nejtěžší vstup do utkání měl brankář Tadeáš Jež, pro něhož to byla gólmanská premiéra v Krajské přeboru, navíc po dlouhé herní pauze, ale srovnal se tím skvěle. O přestávce bylo hráčům řečeno, ať zapomenou na první nepovedenou část utkání a začnou hrát nový zápas. Vstoupili jsme aktivně a hned ve 42.minutě Jakub Dřevěný narýsoval skvostnou průnikovou nahrávku doleva na Kryštofa Haranze, který předložil míč nabíhajícímu Vojtovi Dřevěnému - 1:5. Dále jsme pokračovali v aktivní hře, posílený  trojčlený střed zálohy o Jirku Borka pracoval výborně, Míša Mašek vybojoval spoustu míčů a Jakub D. mohl z podhrotu rozdávat typické přihrávky. V útoku jsme dokázali více podržet balón a zaměstnávali obranu domácích. Kryštof Farkaš srovnal a uklidnil zadní řady. Tadeáš Jež chytal spolehlivě, zvlášť se vyznamenal při tečované střele zpoza vápna, kdy výborně zareagoval na změnu směru. Jediný gól soupeř vstřelil opět při špatném pozičním bránění na hranici vápna. Ale to byla jediná věc, co se klukům za druhý poločas dala vytknout. Přidali jsme další krásnou branku, kdy Adam Sedláček poslal od lajny výborný centr za obranu na zadní tyč a Kryštof Haranz prudkou střelou do protipohybu gólmana snížil na 2:5. Další šance jsme už nevyužili, škoda zvláště opakovaných průniků Kryštofa Haranze a střely Jakuba Dřevěného zpoza vápna, která  mířila pod břevno ale jen na střed brány a gólmana nepřekvapila.

V plné sestavě a s plnými silami, bychom mohli pomýšlet na daleko lepší výsledek, ale taková je a bude letošní sezóna. Kvůli úzkému kádru celého dorostu, budou mladší dorostenci vždy bojovat s většími či menšími problémy. Dnes nám nemohli více pomoci ani další starší žáci, kteří hráli (a vyhráli) v souběžném utkání s béčkem Sparty Brno. Ale proti takto těžkému soupeři bychom nejenom museli hrát v ideální sestavě, ale museli bychom se i vyvarovat hrubých chyb při bránění. Takto kvalitní útočníci se zkušenostmi z vyšší soutěže nemilosrdně trestají každé zaváhání. Ještě bych týmu vytknul absenci fyzické hry. Soupeř nás od začátku "kosil" nevybíravými zákroky na žluté karty, hrál nečistě rukama a my se nedokázali přizpůsobit nebo vrátit soupeři tento způsob hry. Na tom je potřeba zapracovat. Nicméně za 2.poločas kluků musíme poděkovat, byli jsme lepší, fotbalovější a to je náplast na nepovedenou první půlku. Už se těšíme na jarní odvetu doma, kdy budeme lépe připraveni.