Krajský přebor JmKFS 2020-2021 - starší dorost - 9.kolo29.09.2020

Krésa

Branky :  39´Kluger, 58´ Mašek

Střídali :   52´ Mašek (Dřevěný V.), 66´ Haranz (Krésa), 65´ Sedláček A. (Dřevěný J.)

Průběh utkání :

Hosté do dnešního utkání nastoupili výrazně oslabeni a chybějící opory muselo nahradit v základní sestavě pět mladších dorostenců, kteří předtím už absolvovali minimálně jeden poločas právě v zápase mladší kategorie. Úkolem proto bylo hlavně  vyztužit defenzívu a hrozit z rychlých brejků, čemuž byla podřízena taktika a rozestavení týmu. Emocemi nabité derby začali pochopitelně lépe domácí územním tlakem, z něhož se hosté vymanili kolem 25.minuty, když začali hrozit rychlými brejky, zvláště po levé straně. Jeden takový proměnil v 39.minutě Kluger po přihrávce za obranu a samostatným nájezdem se střelou na zadní tyč. Škoda že další tišnovské dva až tři brejky nebyly dotaženy do finálního zakončení a tak se šlo do kabin s překvapivým vedením hostů 1:0.

V druhém poločase probíhal urputný boj o střed pole, i díky těžkému terénu nebyly vidět pohledné kombinace. Hosté šli v 58.minutě po jedné ze standardních situaci  do vedení 2:0 opakovanou dorážkou Maška z malého vápna a po zbytek zápasu se snažili zastavit útoky domácích. I tak měl šanci na zvýšení náskoku Pestr, kterému však míč ve vápně při pokusu o střelu sklouzl po noze a únik Jakuba Dřevěného po levém křídle s křížnou střelou vytěsnil brankář mimo tři tyče. Z narůstajícího tlaku domácí přeci jen snížili v 84.minutě po centru a závaru v malém vápně hráčem Laštůvkou, více už ale toho nestihli. A tak se Tišnov radoval z důležitých tří venkovních bodů, které jsou odměnou za bojovný kolektivní výkon celého mančaftu.