1. třída JmKFS dorost skupina A - 3. kolo26.08.2019

Pilný      Zahradníček

Branky :         Pilný 3

Střídali :         73´ Drápela (Helísek), 85´ Odrazil (Borkovec)

Průběh utkání :

I když si první šanci po dlouhém autu připravili domácí, do vedení šli v 10´ hosté. Merta uvolnil v křídle Helíska. Ten prostrčil míč do vápna na Pilného, který se prosadil jeden na jednoho a střelou k tyči dal na 0:1. Domácí byli po celý zápas velmi nebezpeční ze standardních situací. Ve 13´ z trestného kopu také vyrovnali na 1:1. Hosté se pak prosazovali kombinační hrou a do poločasu vstřelili i vedoucí branku. Ve 24´ dlouhý aut Horta do velkého vápna si našel Pilný, 1:2. II. pol. domácí nakopávali dlouhé míče za obránce hostů a protože ti se tomu také přizpůsobily, byla záloha AFK do 55 min. zcela mimo hru. Domácí se tím dostali do hry a z další standardní situace i k vyrovnání v 54´ 2:2. Po této brance hosté začali kombinovat po zemi a tlak domácích dokázali utlumit. Po několika nadějných protiútocích, z nichž zejména zakončení Merty volalo po brance, se hosté prosadili v 76´. Zahradníček vyhrál souboj u rohového praporku, přihrál do vápna Mertovi a jeho zpětnou přihrávku uklidil do sítě Pilný 2:3. Nejistá obrana AFK měla do konce zápasu problémy s dlouhými míči a umožnila se dostat domácím v druhé půli do tří brankových šancí. Naštěstí je hráči Kotvrdovic nedokázali proměnit. Když v poslední minutě rohový kop domácích proskákal vápnem těsně před brankovou čárou, skončilo utkání šťastným, ale zaslouženým vítězstvím AFK.