1.kolo MOL CUP23.07.2017
3:4 (3:1)

SK SPARTAK HULÍN

V 1.kole MOL CUPU narazil náš tým na účastníka MSFL,kterému byl více než vyrovnaným soupeřem.V utkání,v němž jsme neproměnili řadu stoprocentních příležitostí ,rozhodl soupeř o svém postupu v až nastaveném čase.

Do Tišnova přijel silný celek MSFL,jenž v předešlém ročníku obsadil sympatické 4.místo tabulky.V letním přípravném období posílil tento tým o šestici kvalitních hráčů ze Zlína a v jeho řadách nastupuje i bývalý spoluhráč Petra Švancary ze Slovácka Václav Ondřejka.

Utkání začalo územní převahou našeho celku.Hned ve 2.minutě dostal Švancara přihrávku do levé strany,kličkami se zbavil dvou obránců a přihrávkou našel volného Bednáře,ale jeho střela letěla nad branku Dostála.Ve 3.minutě Bednář nacentroval míč do vápna a střela Krejčíře orazítkovala břevno hulínské branky.

Hosté zpočátku zápasu působili dosti zaskočeným dojmem,nedařila se jim kombinace ve hře,ale v 8.minutě si narazil míč na naší půlce Otruba s Ondřejkou,který poslal pas na volného Šroma a ten podél vyběhnutého Kunického vstřelil první branku utkání na 0:1 pro Hulín.Náš celek odpověděl v 18.minutě po akci Švancary,Petr unikl kličkou stoperovi Číhalovi,centrem do vápna našel hlavu Dudy,ten zklepává zpět na Krejčíře a jeho bomba vymetla šibenici Dostálovy branky,Tišnov vyrovnává na 1:1!!Ve 22.minutě vybojoval míč na půlce Hulína nový hráč v našem dresu Pospíšil,přihrál Bednářovi,na jehož centr do šestnáctky naběhl opět Krejčíř a tvrdou střelou nedává Dostálovi žádnou šanci,Tišnov se ujímá vedení 2:1!A hned ve 23.minutě po rohovém kopu hlavičkuje nebezpečně Kuldan,ale jeho střelu tentokrát pozorný Dostál vytahuje nad břevno.Ve 29.minutě Kuldan dlouhým pasem posílá dopředu Švancaru,který přesprintuje obránce a běží za balónem,proti kterému vystartoval z branky Dostál,ale Petr je u míče dříve,lobem se jej zbavuje, běží na zcela osamocenou branku a není pro něj problém zvýšit na 3:1.  Hosté se dostávají do své druhé šance v zápase v 31.minutě opět Šromem,ale jeho střelu ve vyložené šanci vykopává nohou Kunický.Ve 36.minutě se dostal po pasu do slibné šance záložník Duda,ale jeho střelu Dostál stačil zachytit.O minutu později Švancara uniká obránci a Dostál na poslední chvíli stačí v pádu vykopnout míč od jeho nohy.

Poločas tak končí výsledkem 3:1 pro AFK Tišnov.

Druhé půle začala podobně jako ta první.Náš celek zatlačil svého soupeře.Ve 48.minutě na centr Bednáře nabíhá Kuldan,ale v pádu jeho střela letí nad branku Hulína.Hosté odpověděli v 51.minutě po chybě Hušky,jenž špatně přihrál na vlastní půlce a míče se zmocnil Hradil.Jeho střelu stačil Kunický vyrazit mimo nebezpečí.Naopak do další velké šance se dostal náš celek,v 53.minutě centr Kuldana podběhl obránce Michálek,míč doletěl k  Švancarovi,ale ten z 10 metrů přestřelil branku.V 56.minutě hosté rozehrávali trestný kop z pravé strany.Na centrovaný míč si v houfu těl vyskočil nejvýš Otruba a hlavou jej umístil k tyči domácí branky.Hosté snižují na 3:2.  Následující minuty jsou doslova festivalem zahozených brankových příležitostí,bohužel v podání našeho celku.v 63.minutě ve vyložené šanci z 10 metrů střílí Bednář nad,v 65.minutě Švancarovu střelu vyráží Dostál na roh,v 68.minutě Bednář posílá míč na zcela volného Sodomku,který by už utíkal zcela sám na Dostála v brance,ale míč si nešťastně zpracuje a hostující obránci jej stačí zastavit.A v 71.minutě po hezké kombinaci Krejčíř,Švancara pokračuje "Švanci"sám na branku,ale jeho střela míří do noh Dostála.A tak jak ve sportu platí bájné pořekadlo:"NEDÁŠ-DOSTANEŠ",tak se i stalo.Hosté v 74.minutě zaútočili a ve vápně se srazil Otruba s domácím brankářem Kunickým,rozhodčí zápasu Hájek nařídil pokutový kop,z nějž Motal vyrovnává na 3:3.Když už se zdá,že zápas hraný v úporném vedru spěje do prodloužení,zaútočí po pravém křídle hulínský obránce Michálek,centrem do vápna najde hlavu Hradila,jenž nekompromisně zvyšuje na 3:4 pro Hulín a rozhoduje o postupu svého celku.

rozhodčí: Robert Hájek, AR1: Tomáš Sedláček, AR2: Miroslav Nejezchleb

Tišnov: Kunický – Pospíšil, Sedlo, Huška, Bubeníček – Duda (60. Sodomka), Schneider, Krejčíř, Bednář – Švancara (82. Gůza), Kuldan.
Spartak: Dostál – Vyskočil Mich, Zlámal, Číhal (73. Kovář), Michálek – Šrom, Dvořáček, Motal, Hradil, Ondřejka – Otruba.

19., 22. Krejčíř, 29. Švancara – 8. Šrom, 56. Otruba, 74. Motal (p.), 91. Hradil

Schneider – Číhal

Řekli po utkání:

Petr Švancara: Zápas byl reklama na fotbal!

22.7.2017 | 18:08:34 - Po pohárovém zápase v Tišnově došlo na hodnocení zápasu i z pohledu domácích. K tomu jsme oslovili právě Petra Švancaru a požádali ho o krátký rozhovor:

Já dnešní utkání hodnotím pozitivně, myslím si, že z obou stran šlo o kvalitní fotbal. Fanoušci, kteří dnes na fotbal přišli, si určitě přišli na své. My takhle hrajeme už asi rok a půl, hrajeme kombinačně už od brankáře. Přesně takový fotbal chceme hrát, vevnitř jsem s naším projevem spokojený a myslím si, že jsme se vydali správným směrem. Nás vyřazení samozřejmě mrzí, protože bychom tu po postupu mohli přivítat třeba nějaké ligové mužstvo a pro nás by to byl obrovský svátek.

Dnešní zápas ale beru pozitivně, dali jsme tři branky, já sám jsem měl minimálně dvě stoprocentní šance a to ještě za stavu 3:1. Prohrát brankou z 90. minuty mne mrzí. Ale já jsem na kluky pyšný a myslím si, že Hulín si dnes v hospodě určitě bude moct říct, že jsme jich dost potrápili.

Zastavím se ještě u té Tvé branky. Podle mne zaváněla ofsajdem, zdálo se mi, že i Ty sám ještě pohledem kontroluješ, jestli rozhodčí zvedne praporek..

Nedíval jsem se. Z mého pohledu, možná to je jinak, já jsem si hlídal ještě na své půlce, abych v ofsajdu nebyl. Pak jsem viděl, že gólman jde později, tak jsem si ho obhodil a dal jsem gól do prázdné. No tak možná to byl jeden ze sporných gólů dneška, můžeme se bavit o té penaltě, ale tady nemá cenu brečet. Kéžby takových zápasů bylo více jak u Vás tak u nás. Tohle přesně byla reklama na fotbal, kde hrají proti sobě dvě nižší soutěže proti sobě.

Já opakuji, že dneska to byl skvělý zápas a pomohl tomu soupeř. Já Hulínu k postupu gratuluji a přeji mu, ať postoupí co nejdál. A také jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl Vencu Ondřejku, se kterým jsem si zahrál ve Slovácku. Doufám, že za Vás bude hrát co nejvíc a bude se mu dařit, poněvadž ho mám rád, kluka zlobivýho. Ale tyto typy já jsem měl rád vždy, a proto mu přeju, ať se mu daří.