1.kolo Moravskoslezské divize- sk.D04.08.2017
2:1 (0:0)

MSK BŘECLAV

K prvnímu předehrávanému zápasu 1.kola MSD zajížděl náš tým v pátek jako  nováček na hřiště MSK Břeclav.Domácí skončili v předešlém ročníku na 6.místě tabulky a pod vedením nového trenéra Vybírala i s několika novými akvizicemi v sestavě chtěli v domácím prostředí naplno bodovat.

Utkání se hrálo v úporném vedru a více brankových příležitostí si  v 1.poločase vypracovalo domácí mužstvo.V útoku využívali rychlonohého Srba Vukiče k rychlým brejkům do naší obrany.Již v 5.minutě po rohu domácích a závaru před brankou vyhlavičkoval Huška nebezpečný centr nad branku.Herně ve středu pole a kombinačně si počínali lépe naši hráči,avšak většina akcí vedena zleva přes Švancaru a jeho centrech před branku nebyla dotažena do konce a tak končila v náruči pozorného Junase v brance domácích.

Břeclavští využívali každého zavahání v naší rozehrávce k rychlým brejkům.V 10.minutě po chybě Hušky střílí Vukič nad branku Kunického.V 31.minutě vystřelí z hranice vápna nebezpečně Netopilík,ale Kunický jeho střelu stačí zachytit.Ve 33.minutě opět po brejku jde sám zleva na Kunického Vukič,avšak jeho lob stačí konečky prstů vytáhnout nad branku.

Největší šanci v 1.poločase si domácí vytvoří v 35.minutě,kdy  Vukič střílí na branku,ale jeho střelu stačí ještě před brankovou čarou vykopnout Sedlo mimo nebezpečí.První poločas končí bez branek.

Ve druhé půlce se obraz hry výrazně změnil,naši hráčí zatlačili svého soupeře na jejich vlatní půli.Fyzicky i herně jsme na tom byli lépe než domácí.Ti však využívali našich chyb k brejkům.V 58.minutě po jednom z nich uniká po pravém křídle Hloch,posílá centr po zemi napříč celým vápnem až na levou nohu Palkoviče a ten střelou po zemi posílá míč do tišnovské branky na 1:0 pro Břeclav.

Po inkasované brance vyvinuli naši hráči ještě větší tlak směrem k brance domácích a v 63.minutě byl v jejich vápně sražen k zemi Bednář.Mohli jsme rychle vyrovnat,ale následný pokutový kop  Kuldan neproměnil.Junas jeho střelu stačil vyrazit nohami ven z branky.V 68.minutě jsme si vypracovali další vyloženou šanci po centru Švancary na nabíhajícího Kuldana,avšak i jeho střelu v pádu na branku  stačil pohotový Junas opět zlikvidovat nohami a vyrazit mimo nebezpečí.V 72.minutě zahrával po faulu na střidajícího Sodomku přímý volný kop Švancara z levé strany a jeho střela orazítkovala tyčku domácí svatyně.

Domácí odpověděli rychlou akcí v 77.minutě,ale nebezpečnou střelu stačil pozorný Kunický vyrazit na roh.V 81.minutě jsme podnikli rychlou akci po levé straně,rychlý Pospíšil zatáhl míč až do vápna a přesnou přihrávkou našel Kuldana,který tentokrát nezaváhal a vyrovnává na 1:1.

Vyrovnaný stav však nevydrží dlouho.Domácí po rohu strhávají vedení na svoji stranu,když Kunický vyrazí centrovaný míč pěstí nešťastně k nohám domácího kapitána Simandla,od nějž se míč odráží zpět do naší branky na 2:1 pro Břeclav.

Závěr zápasu se dohrává pod vlivem emocí a v nervozní atmosféře.V 85. minutě po 2.žluté kartě musí opustit hřiště Krejčíř a v nastaveném čase v 91.minutě dostává červenou kartu Schneider,což zjevně otupilo sílu našeho mužstva k závěrečnému náporu.

Rozhodčí zápasu Popelák nakonec nastaví 4 minuty,ale v jejich průběhu se prakticky vůbec nehrálo a gestikulovalo u střídačky domácích.

Naše mužstvo v tomto zápase zahrálo dobře ve druhém poločase a s průběhem hry jsme minimálně sahali po bodu.Škoda neproměněných šancí a dvou červených karet.

MSK Břeclav – FK Tišnov 2:1