10.kolo FORTUNA Moravskoslezské divize-sk.D08.10.2017
5:2 (3:1)

FC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ

Ani v 10.kole nepoznal náš tým hořkost porážky a vítězstvím potvrdil vedení v tabulce.V zápase jsme sice brzy inkasovali,ale zanedlouho jsme vyrovnali a do poločasu vstřelili další dvě důležité branky.Ve druhém poločase soupeř ještě zkorigoval z pokutového kopu na rozdíl jednoho gólu,ale potom stříleli branky už jenom tišnovští hráči do závěrečného skóre 5:2.

V 10.kole jsme se utkali opět se soupeřem z Vysočiny,v jehož sestavě nastupuje tišnovský odchovanec Jiří Chlup.Utkání hrané na měkkém,místy bahnitém a nerovném terénu ale určitě přineslo spoustu zajímavých momentů.

Již ve 3.minutě po faulu na Bednáře rozehrával Švancara přímý kop z 30 metrů a centrem na vzdálenější tyčku našel hlavu Hušky,jehož střela minula branku Matiáška.Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a svoje rychlé útočníky.

Ve 13.minutě se po ojedinělé akci hostů k míči dostal nový hráč ze zahraničí Whittingham a vystřelil zpoza vápna levačkou,jeho střela se ještě otřela o kopačku Hušky a změnila tak směr.Hosté z Bíteše se rázem dostali do vedení 0:1.Naši hráči ale nepropadli žádné panice a hned o 10 minut později se Bednář zmocní na vlastní polovině míče,projde s ním až na hranici šestnáctky,kde přihraje volnému Švancarovi,ten nacentruje míč do vápna, odkud se odráží na kopačku Krejčíře a ten lobovanou střelou  z 20 metrů překonává Matiáše a vyrovnává na 1:1.Naši hráči pokračují dále v aktivní hře a hned o 5 minut později ve 28.minutě vyšle  Huška kolmým pasem mezi obránce Bíteše nabíhajícího Bednáře ,ten uniká kličkou i brankáři Matiášovi a střelou pravou nohou z boku trefuje podruhé branku hostů a zvyšuje na 2:1.O minutu později předvede skvělou individuální akci Švancara,na vápně se kličkou zbaví obránce Pokorného a s jeho střelou měl Matiáš velké problémy.Ve 34.minutě Schneider uvolňuje kolmou přihrávkou Bednáře a ten ze vzdálenosti 16 metrů ze slibné pozice střílí mimo branku Bíteše.Tlak domácího mužstva v 1.půlce sílí ,ve 41.minutě Švancara uniká kličkou ve vápně Pokornému a jde dále směrem k brance,kde jej obránce Randhawa fauluje , rozhodčí Denev signalizuje faul a ukazuje na značku pokutového kopu,ze kterého Bubeníček přízemní střelou k tyčce zvyšuje na 3:1.

Ve druhém poločase pokračuje domácí celek nadále v tlaku.Pospíšil se v 51.minutě sám rozhodne projít až do šestnáctky soupeře a přihrávkou pod sebe najde volného Bednáře,ale jeho střela z 13 metrů letí vysoko nad branku Bíteše.Hostům se ale vydaří v 67.minutě kombinace na naší polovině a Šimončič je v naši šestnáctce faulován Žáčkem.Z následného pokutového kopu Chlup snižuje na 3:2 a z celkem jasného průběhu utkání se opět stává nervózní drama.To však naštěstí netrvá dlouho.V 76.minutě Švancara uniká z levé strany směrem do středu hřiště a k brance Bíteše,ačkoliv je  tahán za dres obráncem Randhawou,přihraje míč úplně volnému Schneiderovi,který se octne zcela sám před vyběhnutým brankářem Matiášem,přihraje vpravo nabíhajícímu Žáčkovi a ten do prázdné branky zvyšuje na uklidňujících 4:2 pro Tišnov.

V 79.minutě opět Švancara projde až do vápna hostů a přihrávkou pod sebe najde volného Pospíšila,ale jeho rána letí nad branku Matiáše.V 88.minutě po centru střídajícího Pořízka zahraje obránce Bíteše  Pohl rukou ve vlastní šestnáctce a Tišnov kope druhý pokutový kop v tomto duelu.Míč si na  penaltu tentokrát staví Novák.Jeho střelu brankář Matiáš vystihne a vyráží ji před sebe,ale na jeho dorážku je již krátký a Tišnov zvyšuje na konečných 5:2.

Sestava:Doležal-Huška,Sedlo,Bubeníček-Pospíšil(82.Halas),Schneider,Krejčíř,Bednář (86.Pořízek),Žáček-Sodomka (60.Novák),Švancara

Branky: 23.Krejčíř,28.Bednář,41.Bubeníček z pen.,76.Žáček,89.Novák-13.Whittingham,67.Chlup z pen.

Rozhodčí:Denev-Nováček,Havlín       Delegát:Bobek