10. kolo - JM krajský přebor03.10.2016
1:4 (1:2)

FK SK BOSONOHY

Branky: 15. Moučka Petr - 18. Zdražil Tomáš, 32. Sodomka Tomáš, 54. Sodomka Tomáš, 86. Švancara Petr (pen.)

Rozhodčí: Tichánek František - Vinklárek Filip, Blažek Patrik. Delegát: Koráb Marcel

Doležal

Bubeníček, Sedlo, Čoupek, Bartoš

Zdražil T., Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Huška (46´ Bartoš), Babička (64´ Zdražil), Hansl (78´ Traore), Krejčíř (84´ Sodomka)

V 10. kole zajížděl náš tým v sobotu dopoledne na hřiště tradičního účastníka krajského přeboru, jehož mužstvo zdobí několik bývalých ligových hráčů (Dostálek, Šíma, Libor Došek). Domácí v minulém kole porazili na svém hřišti silný celek Bohunic 3:2, a tak se dal očekávat dramatický průběh zápasu. Koneckonců i naše poslední vzájemné pohárové utkání s celkem Bosonoh v domácím prostředí před měsícem skončil naší těsnou výhrou 3:2 potvrzenou až v závěru zápasu.

Utkání začalo ve vysokém nasazení, hra se odehrávala většinou ve středu pole. Domácí spoléhali zejména na silnou středovou osu vedenou Dostálkem se Šímou, kteří rozehrávali nebezpečné akce do naší šestnáctky, což se také potvrdilo v 15. minutě zápasu. Šíma si na levé straně vyměnil dvakrát míč s Ovčačíkem, postupoval dál po levé straně, přihrávkou našel na vápně volného Dostálka, který prodloužil míč vzduchem na pravou stranu do vápna, kde už nabíhal neobsazený Moučka a ten volejem trefil míč na vzdálenější tyč do protipohybu Doležala, který tak neměl žádnou šanci. Domácí se ujali vedení 1:0.

Naše mužstva se ale dokázalo velmi rychle vzpamatovat z inkasované branky. A nebyl to opět nikdo jiný než Petr Švancara, který se po dlouhém pasu Čoupka dostal k balonu, potáhl si jej do středu a přiťukl na pravou stranu nabíhajícímu Zdražilovi, jenž podél vybíhajícího brankaře nasměroval míč na vzdálenější tyčku a vyrovnal na 1:1.

Domácí tým jakoby vyrovnávací branka zmrazila a hned v další minutě odebírá Traore míč domácímu obránci a postupuje s ním až do vápna. Na jeho centr z pravé strany ale nikdo nenabíhá. Tišnov je však stále častěji usazen na půli domácích, a tak další branka na sebe nenechá dlouho čekat. Ve 32. minutě nachází Schneider krásným pasem na levé straně volného Švancaru, jenž se s míčem dostává dál do pokutového území a nádhernou přihrávkou šajtlí na pravou stranu vybízí Sodomku k zakončení do poloprázdné branky na 1:2 pro Tišnov!!!

Druhý poločas nahrazuje levého obránce Bartoše nová akvizice v našem dresu Jiří Huška. Mužstvo Bosonoh se tlačí hned od začátku dopředu a ve 48. minutě zahrávají rohový kop. Míč se odráží zpět na velké vápno, kde jej napálí domácí hráč směrem na naši branku, na brankové čáře jej však vykopává pryč Schneider.

V 53. minutě Švancara vysunuje přihrávkou na pravé křídlo Zdražila, en však ve vyložené šanci nastřeluje domácího brankaře. To, co se nepodařilo našim hráčům v této akci, si vynahrazují hned o minutu později. Kuldan nachází na vápně Sodomku, jenž si udělá kličku směrem do středu hřiště a tvrdou střelou překonává brankaře. Zvyšuje tak již na 1:3. Domácí mužstvo se snaží rychle zkorigovat dosavadní výsledek. V 60. minutě nebezpečně střílí z hranice penalty domácí Šíma, ale pozorný Doležal jeho střelu likviduje. Hned v další akci domácích střílí Havlík jen těsně mimo branku.

To je ale vše, co naši hráči domácímu týmu v zápase dovolí.

V 84. minutě po pěkné kombinační hře našeho mužstva je ve vápně domácích sražen Babička. Míč si na značku pokutového kopu tentokrát staví Petr Švancara a nemýlí se. Zvyšuje tak střelou k tyči na konečných 1:4 pro Tišnov!!!

Toto utkání v neobvyklém hracím čase se divákům zcela jistě muselo líbit. Naše mužstvo podalo opět velmi kvalitní a disciplinovaný výkon. Po zásluze tak sklidilo aplaus a potlesk jak z řad svých fanoušků, tak i domácího obecenstva.

Po tomto kole se  AFK Tišnov dostal na 1. příčku krajského přeboru, jelikožMutěnice doma prohrály svoje utkání s Mor. Slavií 2:3.