11. kolo - JM krajský přebor04.10.2016
6:3 (1:1)

FC SPARTA BRNO

Branky: 3. Huška Jiří, 60. Sodomka Tomáš, 63. Čoupek Petr, 66. Kuldan František, 74. Kuldan František, 81. Huška Jiří - 10. Loprais Petr, 83. Loprais Petr, 86. Foukal Jakub

Rozhodčí: Skoupý Ondřej - Kunický Libor, Šmíd Jakub. Delegát: Jelínek Michal

Doležal

Bubeníček, Sedlo, Huška, Čoupek

Zdražil T., Schneider, Kuldan, Sodomka

Hansl, Švancara

Babička (71´ Zdražil T.), Krejčíř (71´ Hansl), Outrata (83´ Sodomka), Bartoš (84´ Sedlo)

V 10. kole přijel do Tišnova známý brněnský celek, jenž byl po 9. kole na dosavadním 10. místě se ziskem 9 bodů.

S ohledem na dosavadní výsledky a umístění našeho soupeře se dal očekávat jednoznačný průběh utkání. Avšak kdo se v neděli přišel podívat na tento duel v již chladném klasickém podzimním počasí, musel být po 1. půli překvapen jeho výsledkem.

Naše mužstvo začalo utkání velkým tlakem na soupeřovu branku a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 3. minutě zahrával Tišnov rohový kop, který rozehrával Švancara, míč se po skrumáži ve vápně odrazil ven k Čoupkovi, ten jej přihrál zpět Švancarovi a ten, pro něj typickým centrem šajtlí pravou nohou, našel ve vápně hlavu nabíhajícího Hušky, který tak vsítil svoji první branku v dresu Tišnova 1:0!! Hned o 3 minuty později se dostal do obrovské šance znovu Petr Švancara, avšak z pěkného náběhu přestřelil branku soupeře.

Naše mužstvo dál pokračovalo v dobré kombinační hře a v 8. minutě střílel nebezpečně z 20 metrů Kuldan, jeho střela však minula branku Sparty.

A tak se z nenápadného protiútoku v 10. minutě dostal k balonu hostující útočník Loprais a jeho tvrdá střela z hranice šestnáctky tečovaná ještě o nohu Hušky rozvlnila síť Doležalovy branky, hosté rázem vyrovnali na 1:1.

Naše mužstvo inkasovaná branka mírně rozhodila, tlačilo však dál svého soupeře. Vytvořilo si několik brankových příležitostí, z nichž zejména 2 šance Sodomky volaly po gólu, avšak ty nedokázal Tomáš zužitkovat. I hosté si vytvořili ještě jednu brankovou příležitost ve 40. minutě s chutí a dobře hrajícím Lopraisem, ale jeho střelu pěkným zákrokem zlikvidoval Doležal. A tak šly oba celky překvapivě do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

I do druhé půle naskočil náš tým v rychlém tempu a hned ze své první akce střílel na prázdnou branku Sodomka, jeho střelu ale vykopl hostující obránce ven z brankové čáry.

Na další branku si tedy museli diváci počkat až do 60. minuty. Schneider vysunul krásným dlouhým pasem na pravém křídle Švancaru, ten zatáhl míč do vápna, kde našel na vzdálenější tyči volného Sodomku a ten se již konečně trefil na 2:1 pro domácí Tišnov. Hned o další 3 minuty později po pěkné kombinační hře ve středu pole, kdy si naši hráči několikrát narazí míč mezi sebou a přihrají jej do šestnáctky na nabíhajícího Švancaru. Ten se s míčem na chvíli zastaví, přelobuje brankáře i všechny obránce na vzdálenější tyčku nabíhajícímu Čoupkovi, který hezkým halfvolejem zvyšuje na 3:1. V 65. minutě po další krásné akci z pravého křídla tvrdě střílí na branku Ladislav Hansl a jeho střelu jen s námahou hostující brankář Šurkala vyráží na roh. Z následného rohu rozehraného Schneiderem se míč dostává za velké vápno k Švancarovi, ten jej hezkým centrem z levé strany vrací zpět do vápna na hlavu Kuldana a Tišnov zvyšuje již na 4:1. Naše mužstvo dál předvádí skvělý výkon a svoji hrou těší oko diváka, což se nedá říct o výkonu pomezního rozhodčího, jenž nepochopitelně signalizuje ofsajd v situacích, kdy už postupuje Švancara sám na brankaře a z další akce, ze které střílí branku Sodomka po předchozí střele Zdražila.

V 74. minutě však si dobře hrající František Kuldan naráží před velkým vápnem míč se Švancarou, postupuje dál do šestnáctky a střelou na vzdálenější tyčku nedá Šurkalovi žádnou šanci a zvyšuje již na 5:1. A v 81. minutě po rozehraném rohovém kopu se míč dostává na levou stranu opět ke Švancarovi, který jej centruje do vápna a Huška ve skluzu z těžké pozice zvyšuje již na 6:1.

Nutno podotknout, že tato asistence Petra Švancary již byla šestou přihrávkou na branku v tomto zápase!!!

Blíží se konec zápasu a v době od 83. minuty si vybírá naše mužstvo slabou část tohoto utkání, kdy v nejprve hosté v 83. minutě Lopraisem a v 86. minutě Foukalem korigují stav zápasu na konečných 6:3 pro domácí AFK Tišnov.

V utkání bohatém na góly předvedl náš tým opět kvalitní výkon a je tak pozvánkou na další střetnutí, které hraje v Boskovicích.