12. kolo - JM krajský přebor11.10.2016
2:4 (0:2)

FC BOSKOVICE

Branky: 66. Stara Jan, 70. Stara Jan - 4. Švancara Petr, 45. Kuldan František, 54. Švancara Petr, 83. Traore Mohamed

Rozhodčí: Lenfeld Oldřich - Martinec Michal, Marinč Lukáš. Delegát: Richtr Antonín.

Doležal

Bubeníček, Sedlo, Huška, Čoupek

Zdražil T., Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Babička (76´ Sodomka), Krejčíř (88´ Zdražil)

V 11. kole zajížděl náš tým na půdu osmého celku tabulky, jenž měl na svém kontě 17 bodů a v posledním kole odjel z hřiště Bučovic s debaklem 6:1. Již v průběhu týdne doputovaly do Tišnova zprávy, že by se naše utkání s celkem Boskovic mělo odehrát na druhém hracím povrchu, tedy umělém, který svými rozměry, jak do šířky, tak ani do délky nedosahuje těch na tom travnatém. Našemu mužstvu by tak znesnadňoval kombinační hru. Nakonec veškerá očekávání ale byla mylná a zápas se odehrál na hlavním travnatém hřišti.

Náš tým do utkání vkročil opravdu aktivně rychle a výrazně, a jako v minulém zápase již ve 4. minutě skóroval. Schneider na vlastní půli rozehrál akci a krásným pasem vyslal dopředu po levém křídle Petra Švancaru, jenž obešel vše, co mu stálo v cestě. Nejdříve pravého obránce, po něm i domácího stopera Václavka, poté naznačil přihrávku před branku, položil na zem i brankaře Bednáře a lobem do prázdné svatyně domácích otevřel skóre zápasu na 0:1 pro Tišnov. Z vedení jsme se však nemuseli dlouho radovat. Hned z následného rozehrání domácí nakopli míč směrem k brance Tišnova, odražený míč vracel hlavou zpět jako malou domů Sedlo, nevšiml si však vyběhnuvšího Doležala. Najednou se ocitl sám s míčem před brankou domácí útočník Stara, jenž byl v tomto zápase největším nebezpečím pro obranu Tišnova. Jeho střelu do již téměř prázdné brány však stačil vynikajícím zákrokem Martin Doležal zlikvidovat.

Utkání se dál odehrávalo především ve středu pole, místy snad i zbytečně velmi tvrdě.

Ve 23. minutě se opět předvedl Švancara, když po pravém křídle prošel kolem dvou domácích obránců až do vápna, přihrávkou pod sebe našel Zdražila a jeho střelu do prázdné branky domácích stačil ještě v pádu před brankovou čarou zastavit rukou stoper Václavek. Tišnov reklamoval pokutový kop, ale rozhodčí tuto situaci posoudil jako ruku u těla.

A tak se na další branku muselo čekat až do 45. minuty, kdy Švancara rozehrával rohový kop, který ve výskoku hlavou prodloužil Schneider na vzdálenější zadní tyč, kde si již nabíhal zcela volný František Kuldan, pro něhož nebyl problém umístit míč hlavou do zcela prázdné domácí branky. Do kabin se tak o poločase šlo za stavu 0:2 pro AFK Tišnov.

Do 2. poločasu opět naskočil dobře náš tým a hned ve 49. minutě se po pěkné individuální akci prokličkoval z pravé strany na hranici šestnáctky Traore, všiml si vybíhajícího brankaře a lobem na vzdálenější tyčku jen těsně minul domácí branku. V 54. minutě opět aktivní Traore ve vápně najde Zdražila, ten si potáhne míč směrem k brance, centrem přelobuje domácího brankáře i s obránci a na druhou tyč si nabíhá Švancara, který zvyšuje již na 0:3.

Utkání jsme tak mohli dohrát v klidu a bez zbytečných nervů. Avšak vlastními chybami jsme si dobře rozehraný zápas zbytečně sami zkomplikovali a také i zdramatizovali.

V 66. minutě po nedorozumění obránců Hušky a Sedla se na hranici velkého vápna dostal k míči domácí útočník Stara a střelou pod břevno snížil na 1:3.

V 70. minutě se Kuldan octne po rohovém kopu sám před brankou soupeře a z pravé strany jeho střela jde těsně vedle domácí branky. O minutu později se akce opakuje, Sodomka uličkou krásně uvolňuje Traoreho, který jde z levé strany zcela sám na domácí branku a také jeho střela letí jen o metr vedle vzdálenější tyčky. Tyto obě hezké akce nás mohly vzápětí dost mrzet, jelikož v 71. minutě po naší ztrátě míče na půlce soupeře vysunou domácí do brejku svého nejlepšího útočníka Staru a ten utíká všem obráncům a podél vybíhajícího Doležala snižuje již na 2:3 z pohledu domácích. Utkání tak dostává zcela nový náboj. Domácí se snaží zrychlit svoji hru a i střídáním hráčů se pokouší o vyrovnání.

Jejich veškerá snaha ale rázem končí v 84. minutě, kdy Kuldan vyšle dopředu Traoreho. Momo postupuje z levé strany směrem na domácí branku, svojí klasickou rychlou přešlapovačkou uniká Václavkovi a střelou pravou nohou se trefuje mezi nohy brankaře Bednáře a zvyšuje na konečných 2:4 v tomto zápase.

Utkání se dohraje již v klidu a bez dalších vážnějších šancí na obou stranách.