Branky: Čožík Tomáš, 66. Čožík Tomáš, 75. Čožík Tomáš

Rozhodčí: Štipčák Martin - Vinklárek Filip, Pleskač Jiří. Delegát: Laca Zdeněk

Bubeníček, Sedlo, Huška, Čoupek

Zdražil T., Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Babička (64´ Zdražil T.), Outrata (81´ Sodomka)

K duelu 12. kola přijel do Tišnova celek Ivančic, jenž ve svém posledním zápase deklasoval na domácím hřišti mužstvo Bučovic výsledkem 7:0. V tomto zápase se blýskl autor 5 branek útočník Tomáš Jacko, který zejména svojí rychlostí je platným a produktivním hráčem Ivančic.

Utkání začalo ve svižném tempu a hned v 1. minutě po úniku a centru Sodomky z levé strany se po hlavičkovém souboji Kuldana s obráncem Holým míč odráží směrem k velkému vápnu, kde jej z voleje napálí Zdražil, ale míč letí hodně vysoko nad branku Ivančic. Utkání hrané na měkkém, místy až bahnitém terénu ztěžuje chvílemi kombinační hru obou celků, ale i tak přináší spoustu zajímavých a hezkých akcí. Naši hráči jsou nadále aktivnějším mužstvem v zápase a svými útoky vedenými převážně po levé straně zaměstnávají obranu soupeře. Po sérii několika rohových kopů se v 9. minutě po odraženém míči octne na vápně volný Švancara, i jeho střela však letí nad branku soupeře.

V 10. minutě předvedou hezký fotbalový moment Švancara s Čoupkem, když si mezi sebou vymění míč a Švanci vyšle dopředu Petrovi krásně míč po straně, který nacentruje po zemi na úroveň penalty, tam jej levou nohou v běhu dobře napálí Tomáš Zdražil, avšak míč trefí přesně do noh brankáře Sojky. Stačilo, aby balon šel jen o pár centimetrů vedle a hostující gólman by neměl žádnou šanci jej chytit.

A tak se stalo to, co málokdo čekal. V 16. minutě po ojedinělé akci soupeře na naší půli se k míči dostal hostující útočník Čožík, z levé strany se kličkou směrem do středu zbavil našeho hráče a z hranice 25 metrů se trefil opravdu krásně a vymetl šibenici Juříčkovy branky. Hosté se tak nečekaně ujali vedení 0:1.

Naše mužstvo to ale nesložilo a podnikalo dál nebezpečné protiútoky na branku Ivančic. V 19. minutě opět Zdražil střílí z hranice vápna, jeho střela ale letí vysoko na brankou soupeře. Utkání se tak dále většinou odehrává na půli Ivančic, kteří již v 1. půli začínají takticky zdržovat a odkopávat míče co nejdále od své branky. Ve 25. minutě Čoupek převezme přihrávku Schneidera, postupuje směrem k brance, naráží si hezky míč s Kuldanem. Ve vápně se míče zmocní Traore a podél vybíhajícího brankáře střílí branku. Rozhodčí však gól neuznává pro domnělý ofsajd signalizovaný pomezním rozhodčím. A k překvapení všech diváků i hráčů nařizuje přímý volný kop z hranice šestnáctky po předešlém zákroku na Čoupka. Jeho exekutor Švancara však místo střely zvolí centr na Sedla, jenž je ale na hranici malého vápna vystaven ofsajdové pasti ivančické obrany. Ve 36. minutě signalizují domácí hráči hraní rukou soupeře ve své šestnáctce po střele Zdražila, za což však dostává žlutou kartu Švancara po jeho kritice směrem k pomeznímu rozhodčímu. Do konce 1. půle se již nic důležitého neodehraje, a tak mužstva odcházejí do kabin za stavu 0:1.

Druhou půli začíná Tišnov obrovským tlakem. Hned ve 46. minutě střílí Švancara z malého vápna, jeho střela do branky se však odráží od nohy obránce. Hned o 2 minuty později po faulu na Sodomku má náš tým výhodu přímého kopu z hranice 18 metrů. Střelu Schneidera však tlumí v pádu na zemi pozorný Sojka. V 58. minutě Tišnov rozehrává rohový kop, míč se odráží za hranici šestnáctky, kde jej ze vzdálenosti 25 metrů napálí Sodomka, jeho střelu na malém vápně ještě stačí hrudníkem tečovat a změnit její směr Sedlo a balon tak končí v brance Ivančic. Gól však není opět uznán pro Sedlovo postavení mimo hru. V 66. minutě se opět odehraje to, co vzhledem k průběhy hry málokdo čekal. Tišnov ztratil míč na půli soupeře, hostující záložník Táborský vysílá pasem po levé straně volného Čožíka, jenž uniká domácím obráncům a levou nohou zvyšuje přes vybíhajícího Juříčka na 0:2 pro Ivančice. Ani tato branka nepoložila tišnovské hráče a ti vyvíjejí ještě větší tlak na soupeřovu branku. V 72. minutě je ve vápně faulován Traore, rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu. Míč si staví sám faulovaný Momo, avšak jeho následná střela zazvoní o tyč hostující svatyně a odráží se zpět do hřiště. V 75. minutě se hosté ojediněle znovu dostanou s míčem do našeho vápna, kde se jej zmocní Schneider, míč mu však vypichuje špičkou kopačky hostující záložník směrem ke zcela volnému Čožíkovi, jenž se ani teď nemýlí a zvyšuje sám před naší brankou na již 0:3 pro hosty. Po této obdržené brance je navíc po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Huška a Tišnov tak dohrává zápas v 10 hráčích. I přesto je Tišnov dále usazen na půli soupeře. V 81. minutě nastupuje po delším čase po zranění do hry Pavel Outrata, který střídá Sodomku. V 90. minutě je právě Pavel faulován v šestnáctce soupeře a rozhodčí tak nařizuje již druhý pokutový kop v tomto zápase. Míč si tentokrát staví na jeho značku Petr Švancara, avšak jeho záměr po vzoru Antonína Panenky již během rozběhu odhalí brankář Sojka a zůstane stát pevně na brankové čáře a míč tak končí v jeho náruči.

Zápas po další odehrané minutě končí závěrečným hvizdem rozhodčí Štipčák. Co závěrem dodat? V utkání jsme neproměnili 2 pokutové kopy, 2 branky nám nebyly uznány pro ofsajd a další šance jsme nedokázali proměnit a vstřelit tolik potřebný gól. O to více nás může mrzet, že soupeř ze svých 3 střel na naši branku v tomto utkání vstřelil 3 góly pohotovým kanonýrem Čožíkem, jenž má druholigové zkušenosti z Dolních Kounic a i ve svých 37 letech ukázal, jak je pro svůj tým důležitým a klíčovým hráčem.

Naše mužstvo i přes porážku zůstává dál na čele tabulky a i proto bude chtít odčinit domácí porážku v neděli na hřišti Moravského Krumlova.