14.kolo FORTUNA Moravskoslezské divize-sk.D05.11.2017
0:2 (0:0)

SFK VRCHOVINA

Utkáním podzimu,tak se dal nazvat zápas 14.kola,ve kterém zajíždělo naše mužstvo na půdu doposud druhého celku tabulky.Vážnost a důležitost bodového zisku v tomto duelu byla velká, určité napětí a nervozita byla cítit jak mezi hráči,tak i fanoušky obou celků.Domácí tým předvedl,že se na naše mužstvo dobře připravil.V prvním poločase měl více ze hry,ale po bezbrankovém poločase jsme ve druhé půlce vstřelili dvě důležité branky a vezeme si tak velmi důležité 3 body z těžkého utkáni na Vysočině.

Do zápasu nemohl nastoupit zraněný Bednář,jenž se zranil v minulém utkání s Bzencem,a tak jej v záloze nahradil mladý Halas.Domácí celek vstoupil do utkání velmi aktivním pojetím hry a pohybem na hřišti.Dostupoval a obsazoval naše hráče již na naší půlce a rozhodně jim nechtěl umožnit jakoukoliv situaci k přechodu do útoku.

Již v 5.minutě po souboji Žáčka v naší šestnáctce s domácím kapitánem Michalem fanoušci Vrchoviny velmi hlasitě signalizovali a dožadovali se odpískání pokutového kopu. V 11.minutě o sobě dal vědět  náš tým,když po samostatné akci Švancary byl po faulu odpískán přímý volný kop z hranice 20 metrů.Schneider z něj po přiťuknutí Švancary ale trefil pouze do těla domácího hráče ve zdi.V nátlakové hře domácí nadále pokračovali a ve 13.minutě po chybě Žáčka v rozehrávce se dostali do první brankové příležitosti Dočekalem,ale jeho střelu z levé strany na vzálenější tyčku Doležal chytil.O 3 minuty později tentokrát po chybě Krejčíře se Dočekal protáhl s míčem dopředu kolem Hušky směrem k naší brance a z pravé strany se pokusil střelou po zemi podruhé překonat Doležala,ale i tentokrát si náš brankář počínal skvěle a jeho střelu zlikvidoval.Tato fáze zápasu byla pro náš celek velmi těžká.Soupeř nám doslova nedaroval na hřišti nic zadarmo a ve 23.minutě po chybě Hušky v rozehrávce a následné ztrátě míče  postupoval zcela sám na Doležala v naší brance domácí Michal,míč poslal po zemi na pravou tyčku,ale Doležal skvělým zákrokem vyrazil jeho umístěnou střelu na roh.Ve 27.minutě míč putoval po ose Ošmera-Skalník zpět za vápno,kde jej z 20 metrů napálil Zbytovský,ale i s jeho prudkou střelou si Doležal poradil.Ve 30.minutě se do nadějné pozice v rychlosti dostával Ošmera,avšak v pokračování jeho slibné akce mu včasným zdvojením zabránil Bubeníček s Halasem a míč mu v poslední chvíli ukopl Halas do autu.Později v průběhu zápasu se ukázalo,jak důležité bylo,že náš tým ustál tuto 30-minutovou fázi zápasu.

V 31. je po faulu rozehrán přímý kop z levé strany proti Vrchovině,ale na centr Švancary Huška hlavou v šestnáctce nedosáhne.V 37.minutě  střílí na naši branku domácí Skalník,ale jeho střelu z nebezpečné vzdálenosti Schneider stačil zablokovat na roh.S postupem hrací doby tlak a  aktivita domácího mužstva pomalu ubírá na své intenzitě a naši hráči získávají kontrolu na míči a přihrávkami se dostávají do slibných akcí.Před odchodem do kabin ve 44.minutě rychle přejde do útočného brejku Švancara a před šestnáctkou domácích přistrčí míč na pravou stranu volnému Halasovi,ten však pravačkou napálí míč vysoko nad branku domácích.Poločas tedy končí bez branek.

Ve druhém poločase se již daří našim hráčům eliminovat aktivitu domácích a sami se pokouší rychlým přechodem do útoku ohrozit domácí branku.V 55.minutě si se střelou Krejčíře z 20 metrů ještě Juran v brance domácích dokáže poradit.V 70.minutě dostane Švancara  přihrávku,míč si pokopne kolem obránce směrem do středu hřiště a dlouhým pasem na pravou stranu vysílá dopředu Halase,s nímž se vrací zpět záložník Skalník,domácí hráč ve snaze zabránit tišnovskému útoku v pádu obětavě trefuje hlavou míč tak nešťastně,že jej posílá podél vyběhnutého Jurana na vzdálenější tyčku domácí branky a ten končí v síti.Tišnov vede 0:1.Hráči Vrchoviny  jsou ještě v šoku z vlastní vstřelené branky a hned o 3 minuty později se zmocní míče na vlastní polovině  Pospíšil,postupuje rychle dopředu a přesnou přihrávkou mezi obránce vyšle dopředu po pravé straně Petra Švancaru,který v tento den slaví svoje 40.narozeniny!!!!“Švanci“ se ve vápně kličkou zbavuje obránce Wolkera,míč si zasekne do středu šestnáctky a levačkou jej posílá na vzdálenější tyčku Juranovy branky na 0:2 .Impozantně tak oslaví svůj narozeninový den.Gratulujeme!!!

Zápas se  dohrává.Soupeř z Vrchoviny ještě jednou zahrozí a v 88.minutě se dostane na malém vápně zcela sám k míči střídající Žák,ale jeho teč končí v rukou Doležala.

Utkání  končí naší výhrou 0:2.Je nutné pochválit celé mužstvo za kolektivní výkon a zodpovědný přístup k tomuto důležitému utkání.Po slabším prvním poločase jsme se ve druhé půli herně zvedli a prosadili střelecky.V brance nás opět podržel vynikajícím výkonem Martin Doležal.V tabulce jsme tak navýšili svůj náskok na 12 bodů před druhými Rosicemi.

Branky: 70.Skalník Michal (vlastní),73.Švancara

Sestava:Doležal-Huška,Sedlo,Bubeníček,Pospíšil-Schneider,Krejčíř,Žáček,Halas (83.Traore)-Sodomka (61.Novák),Švancara

Rozhodčí: Vostrejž – Ehrenberger,Niederle ,(Zaoral )   Delegát: Bobek