14. kolo - JM krajský přebor25.10.2016
2:3 (1:1)

FC MORAVSKÝ KRUMLOV

Branky: 9. Matějka Jakub, 82. Matějka Jakub - 7. Outrata Pavel, 75. Schneider František, 90. Kuldan František

Rozhodčí: Krbůšek Radim - Putna Pavel, Knecht Milan. Delegát: Linhart Karel

Doležal

Bubeníček, Sedlo, Outrata, Čoupek

Krejčíř, Schneider, Babička, Zdražil T.

Kuldan, Švancara

Sodomka (63´ Zdražil), Traore (82´ Babička)

V předposledním podzimním 13. kole sehrálo naše mužstvo zajímavý, až do poslední 90. minuty dramatický a nervózní zápas, na půdě ambiciózního týmu Moravského Krumlova.

Tišnov s několika změnami v základní sestavě začal utkání aktivněji a již v průběhu prvních dvou minut zahrával sérii čtyř po sobě jdoucích rohových kopů. A zejména při tom čtvrtém se dostal do velké brankové příležitosti Outrata. Centrovaný míč doletěl až na zadní tyčku, kde byl zcela osamocený Pavel, ale míč v nápřahu pravou nohou netrefil a promáchl doslova první velkou šanci Tišnova. Ten byl i nadále tím lepším týmem v zápase a v 7. minutě po pěkném přiklepnutí míče od Babičky na zcela volného Krejčíře se dostal do další brankové příležitosti, avšak Jakubovu prudkou střelu z pravé strany domácí brankář Kohout stačil s námahou vyrazit na roh. K jeho exekuci se postavil Schneider, míč rozehrál po zemi nakrátko na Švancaru, ten se ve vápně kličkami zbavil dvou obránců, levou nohou vystřelil, jeho střelu stačil brankář Kohout vykopnout nohou ven z brankové čáry pouze směrem na malé vápno, kde již nabíhal Outrata a ten se tentokrát nemýlil a tvrdou střelou po zemi nasměroval míč zpět do branky domácích. Tišnov tak od 7. minuty vedl 0:1.

Z vedení jsme se však neradovali dlouho. Domácí tým musel rázem zvýšit svoji aktivitu v poli a v 9. minutě po rohovém kopu zcela volný kapitán Matějka z malého vápna hlavou vyrovnává na 1:1. Utkání tak znovu dostává nový náboj, jako by se začínalo znovu od začátku. Útočné akce se však již střídají na obou stranách a nutno dodat, že i domácí tým Krumlova předvádí hezké akce.

V 19. minutě se však do další pěkné akce dostane Krejčíř, když mu míč pod sebe vrací Švancara, střela Krejčíře ale ze vzdálenosti 8 metrů letí nad brankou domácích. Ve 23. minutě se pro změnu dostávají do velké šance domácí, kdy po obranném odkopu obránce se na levém křídle uvolní útočník Staněk a z levé strany se dostane až do našeho pokutového území, přihrávkou pod sebe hledá volného Řezáče, ale obětavým zákrokem v pádu mu míč z nohy odkopává Sedlo na roh.

Skóre se již do konce první půle nemění a mužstva tak jdou do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Ani ve 2. půli se obraz hry moc nemění. Tišnov nadále je stále víc usazen na půli domácího mužstva. Ve 48.minutě zahrává přímý volný kop z hranice 23 metrů po faulu na Kuldana Schneider. Jeho tvrdou střelu k tyči domácí brankář jen s námahou stačí ještě zachytit před brankovou čarou. V 50. minutě po pěkném uvolnění Zdražila Švancarou střílí Zdražil z levé strany na vzdálenější tyč, ale i s jeho střelou si Kohout poradí a vytěsňuje ji pěstmi ven z branky. V 63. minutě naskakuje do hry Sodomka a střídá v záloze Zdražila. V 70. minutě si právě Sodomka hezky narazí míč se Švancarou a z 20 metrů krásně vystřelí. Jeho střela se odráží od tyčky domácí branky a vrací se zpět do hry. A hned z další slibné akce, kdy Kuldan centrem najde ve vápně volného Švancaru, nedokáže náš tým skórovat. Míč letěl příliš vysoko a Petr jej již nedokázal přesně hlavou trefit a umístit razantněji do branky, a tak jej domácí brankář stačil pod břevnem zachytit. V 75. minutě přichází krásný moment zápasu. Brankář Doležel výhozem nachází volného Schneidera, ten si ještě na vlastní půli míč naráží s Čoupkem, postupuje dál přes domácího hráče na hranici velkého vápna, přihrávkou uvolňuje na levé straně Švancaru, který mu míč po chvíli vrací zpět a Schneider tvrdou střelou nekompromisně zvyšuje na 1:2 pro Tišnov. Avšak i tentokrát nám vedení vydrží pouhých 7 minut. Domácí po své další akci rozehrávají rohový kop. Roh se jim zcela nevyvede a míč letí na velké vápno, kde jej Babička nešťastně tečuje, míč se tak dostává k domácímu kapitánovi Matějkovi a ten jej levou nohou trefuje k pravé tyči Doležalovy branky. Je rázem vyrovnáno 2:2. Zápas tak směřuje do dramatického závěru, domácí hráči hnaní svým věrným publikem na tribuně se snaží za každou cenu udržet nerozhodný výsledek proti prvnímu mužstvu tabulky, což by pro ně byl v danou chvíli úspěch. Když už se zdá, že utkání opravdu skončí smírným výsledkem i po další velké šanci Sodomky a jeho neúspěšné střele nad branku z malého vápna, potvrzuje se, jak důležité je mít v mužstvu Františka Kuldana. V 90. minutě po krásné přihrávce od Schneidera do vápna se Kuldan uvolňuje a střelou levou nohou na vzdálenější tyč nezadržitelně zvyšuje na konečných 2:3 pro Tišnov.

V tomto nesmírně dramatickém utkání až do poslední minuty je třeba vyzdvihnout naše mužstvo za kolektivní výkon, obzvlášť po posledním nevydařeném domácím zápase s Ivančicemi. Výhra v Mor. Krumlově je tak povzbuzením do posledního utkání podzimu příští sobotu na domácím hřišti proti celku Rousínova.

Sobota 5.11.2016 ve 14:00

Tišnov - Rousínov (Rozhodčí: Martinec Michal - Procházka David, Marinč Lukáš. Delegát: Hrůza Jiří)