TJ TATRAN BOHUNICE

Branky: 21. Švancara Petr, 34. Sedlo Martin, 61. Traore Mohamed

Doležal-Huška,Bubeníček,Sedlo-Zdražil,Schneider,Krejčíř,Kuldan,Sodomka-Traore,Švancara

63. Bartoš za Traoreho, 76.Pořízek za Sodomku, 82. Halas za Zdražila, 87. Chráscina za Kuldana

V 18.kole zajížděl náš tým na hřiště Tatranu Bohunice,který byl doposud na 6.místě tabulky. Dal se tak očekávat velmi kvalitní soupeř z pohledu našeho mužstva,ale i velmi kvalitní duel  pohledem z řad fanoušků obou klubů. Do ochozů se jich také přišlo podívat na toto sobotní utkání 350. Podzimní duel v Tišnově skončil smírně 2:2,když Bohunice stačily srovnat skóre zápasu v poslední minutě.

Utkání začalo za mírnější převahy tišnovského mužstva a to si taky hned ve 2.minutě vypracovalo slibnou šanci,kdy po přihrávce Švancary střílel z nebezpečné vzdálenosti nad branku domácích Schneider. Převážná část  naší útočné aktivity se odvíjela z levé strany,kde domácím obráncům dělal velké problémy Petr Švancara.

Ve 22.minutě Schneider pasem vysunul po levém křídle Švancaru,ten prošel do vápna domácích,kde naznačil střelu levačkou,zasekl si míč před obráncem a pravou nohou tvrdou střelou pod břevno otevřel skóre zápasu na 0:1 pro Tišnov. Hned o chvilku později ve 24.minutě se Tišnov dostává opět do velké šance,když se Traore uvolní na pravé straně útoku  a proniká do šestnáctky Bohunic,ale místo přihrávky před prázdnou branku zvolí střelu,kterou vyráží domácí brankář Gruber tělem na roh. Naše mužstvo pokračuje dál v aktivním pojetí hry a ve 26.minutě prověřuje gólmana domácích hezkou střelou z 25 metrů Sodomka a o minutu později ho napodobuje Schneider,ale i s jeho nepříjemnou střelou si dokáže Gruber poradit. Domácí mužstvo spoléhá na sporadické  protiútoky a brejky vedené především po pravé straně rychlým Machem.Při jednom z nich se ve 30.minutě dostávají do šance a po centru do naší šestnáctky hlavičkuje domácí Burčík,ale jeho střela končí v Doležalově náruči. A tak znovu udeří Tišnov.Ve 34.minutě po faulu na půlce domácích rozehrává Švancara přímý kop ze vzdálenosti 35 metrů. Jeho centrovaný míč se v šestnáctce Bohunic odráží k volnému Sedlovi,který si Martin zpracuje stehnem pravé nohy a volejem posílá míč ke vzdálenější tyči domácí branky na 0:2. Hned po rozehrání na půlící čáře se domácí tým snaží prosadit útočnou hrou a zkorigovat tak nepříznivý vývoj a skóre utkání. V 35.minutě se předvádí ve skvělé formě tišnovský brankář Doležal,když nejdříve vyráží před sebe nepříjemnou z pravé strany a poté likviduje dorážku domácího útočníka Ullmanna.

Ve druhé půlce Tišnov nadále pokračuje svojí herní převahou,domácí hráče nepouští do vážnější šance. A tak svoji převahu brankově zúročí v 77.minutě,kdy se dostanou v tandemu spolu do rychlého brejku Sodomka se Švancarou. Švanci vezme akci na sebe a pokračuje dál samostatně přes jednoho obránce do šestnáctky,kde dělá kličku i poslednímu bekovi,který jej faulem sráží k zemi a za svůj zákrok dostává žlutou kartu. Rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu,míč si bere do rukou Traore  a z penalty nadvakrát zvyšuje na 0:3 pro Tišnov.

V 77.minutě měl obrovskou šanci střídající Pořízek,kterého centrem krásně našel Švancara,avšak z malého vápna nedokázal překonat Grubera v brance domácích,který jeho střelu vyrazil.

Zápas se tak tedy dohrává a končí 0:3 ve prospěch našeho týmu. V brance předvedl spolehlivý výkon Martin Doležal,obrana hrála bez vážnějších chyb a v útočné fázi jsme težili převážně z akcí Petra Švancary,který byl opět u všech branek AFK Tišnov.