SK OLYMPIA RÁJEČKO

Branky: 26. Sodomka Tomáš, 55. Chráscina Tomáš

Doležal-Huška,Sedlo,Bubeníček-Zdražil,Schneider,Kuldan,Krejčíř,Chráscina-Sodomka,Švancara

64. Pořízek za Švancaru, 86. Halas za Sodomku, 90. Bartoš za Chráscinu

V dalším utkání zajížděl náš tým na hřiště pátého celku tabulky SK Olympia Ráječko. Domácí hráči se na zápas s naším mužstvem pečlivě připravovali a velký zájem o tento duel byl i z řad fanoušků,kterých se na toto nedělní utkání sešlo 500.

Zápas také začal v obrovském tempu a nasazení. Byli jsme to my,kdo se hned v první minutě  po hezké kombinaci dostal do šestnáctky domácích,ale Sodomka  přihrávku Kuldana už v pádu a ve skluzu jen slabou střelou poslal míč do náručí domácího brankáře Němce. Ve 4.minutě střílel Schneider z trestného kopu ze vzdálenosti 25 metrů tvrdou střelou,ale míč letěl 5 metrů od domácí branky. Domácí se spoléhali v útoku na rychlého Mička,který na pravé straně byl nejaktivnějším hráčem Ráječka. V 6.minutě po jeho průniku z pravé strany do naší šestnáctky nastřelil z úhlu boční tyčku Doležalovy branky. V 11.minutě po dlouhém výkopu Doležala letěl míč až do šestnácky domácích,kde šel do souboje s domácím brankářem Švancara,a po jejich střetu se míč odrazil zpět od branky a Švanci jej otočkou poslal volejem levou nohou do sítě Ráječka,hlavní rozhodčí Novák však pro údajný faul na Němce branku neuznal. Zápas se hrál jak ve velkém nasazení,tak bohužel v určitých fázích zápasu i velmi tvrdě. Padlo celkem 7 žlutých karet (4 u domácích,3 Tišnov) Na tvrdost domácího týmu doplatil nejhůře Schneider,když po velmi tvrdém zásahu od domácího Horáčka kopačkou do temene hlavy odehrál po nezbytném ošetření zbytek zápasu s krvavou a tržnou ránou na hlavě.

V utkání jsme ale byli aktivnějším a především fotbalovějším týmem my.Domácí spoléhali na dlouhé nakopávané míče na svoje krajní útočníky,s jejichž centry si poradil v brance výborný Doležal a i naše celá pozorná obrana. A tak ve 26.minutě po hezké kombinaci Schneider,Švancara domácí obránce Koutný ve zmatku posílá pomalou přihrávku brankáři,čehož využívá rychlý Tomáš Sodomka a míč ještě před domácím Němcem stačí tečovat a otevírá tak skóre zápasu na 0:1 pro Tišnov. Ve 30.minutě se po centru zprava dostal k míči osamocený Kuldan a střílí branku,ale gól neplatí pro jeho postavení mimo hru. A je jenom škoda dalších nevyužitých šancí,kdy ve 38.minutě postupují sami dva na obránce Švancara spolu s  Kuldanem a Kuldan a posléze jde sám na domácí branku,avšak jeho střela jen těsně mine branku.V nastaveném čase ve 46.minutě Švancara dostane přihrávku na levé straně,pro něj typickým způsobem obejde obránce a míč doslova naservíruje do ideální pozice mezi penaltu a malé vápno volnému Zdražilovi,ten však posílá míč 3 metry nad domácí branku. Poločas tedy končí a mužstva jdou do kabin za stavu 0:1.

Ve druhém poločase se průběh hry příliš nemění,domácí se hned od počátku chtějí střelecky prosadit. To se jim ale nedaří a v 55.minutě jim zasadí druhou ránu v podobě branky krásnou střelou z 20 metrů do šibenice Tomáš Chráscina. Po téhle brance aktivita Ráječka částečně ochabla,avšak ne zcela. Našemu mužstvu se tak otevřela možnost k rychlým brejkovým akcím. Domácí tým ve snaze zkorigovat zápas a brankově se přiblížit Tišnovu otevřel svoji obranu a tím tak dal možnost našim rychlým hráčům.Svoje velké šance,zejména Kuldan a Sodomka,když šli zcela sami na domácího Němce ale nedokázali již brankově zužitkovat. Zápas se tak dohrává a skóre zůstává 0:2.

V utkání podalo naše mužstvo opět velmi dobrý výkon a předvedlo kvalitní hru.Je třeba pochválit všechny hráče za přístup k tomuto důležitému utkání.Čeká jej navíc náročný týden,kdy ve středu zajíždí k semifinálovému utkání krajského poháru JMKFS do Nikolčic. A v neděli další mistrovské utkání na domácím hřišti proti mužstvu Mor.Slavia Brno. Zranění Františka Schneidera si vyžádalo hned po zápase lékařské ošetření v nemocnici a jeho výsledkem je 5 stehů na hlavě.Přejeme mu tak brzké uzdravení a rychlý návrat na trávník.