Koloc  Zeman

Hráči na střídačce
Zdražil V., Smolík, Ayebeng (82´ Marvan), Mičánek (45´ Zdražil T.) , Panovský J. (86´ Klíma)

Střelci branek
45´ Mohamed Traoré z penalty, 76´ Mičánek Tomáš

Obdržené karty
Koloc Martin - žlutá karta

Článek o utkání

V prvním domácím utkání nové sezóny jsme před velmi dobrou diváckou návštěvou přivítali ambiciózní celek Svratky Brno. Po vzájemném čtvrthodinovém oťukávání měli jako první možnost ohrozit soupeřovu bránu domácí, ale Traoré z trestného kopu přestřelil nad. Následující tříminutovka však mohla pěkně pohnout se skórem.Nejprve domácí Zdražil ve 28. minutě zbytečně ztratil míč nepřesnou přihrávkou na střed hřiště, kdy se hosté dostali do rychlého brejku,na štěstí pro domácí bez gólového zakončení. O minutu později pronikl Chlup po levé straně, ale jeho střelu golman zneškodnil. Hned z následujícího útoku Marvan přesným centrem z pravé strany našel na hranici šestnáctky úplně volného Chlupa, ale ten zbytečně zakončil z první nepřesně. Hosté v 1. poločase hrozili ze standartních situací, ale domácí obrana byla na místě. V poslední minutě 1. poločasu se ve vápně na levé straně uvolnil Zdražil, byl faulován a následující pokutový kop se štěstím proměnil Traoré. Do druhé půle šli domácí s jasným cílem neinkasovat a hosté chtěli přinejmenším vyrovnat. Jejich stoper nakopával dlouhé míče ve snaze překonat naši obranu, ale ta až na malé vyjímky byla pozorná. Snaha hostů dostala trhlinu o vyrovnání v 67.minutě, kdy se musel do sprch předčasně odporoučet hostující hráč, který uviděl druhou žlutou kartu za zbytečný faul na Marvana do obličeje. Hosté však i v deseti nesložili zbraně a snažili se hrát aktivně. To domácím hráčům otevřelo víc prostoru v zadních řadách soupeře. V 70. minutě Marvan ohrozil hostujícího golmana bez vytoužené ,,pojistky". Ale o šest minut později přišla oku lahodící akce středem hřiště po ose Mičánek - Zeman - Mičánek, který v samostatném nájezdu nezaváhal, vychutnal si i brankáře a zvýšil na 2:0. Hosté sice hned z protiútoku ještě nebezpečně zahrozili, kdy se míč svezl kousek od domácí brankové čáry, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Po předchozí kritice hráčů v zápase s Černou Horou je nutno nyní celé mužstvo pochválit za výkon, bojovnost, nasazení a dodržení taktických pokynů.

Velký dík od hráčů i funkcionářů patří fanouškům obou táborů, kteří vytvořili krásnou fotbalovou atmosféru.