20. kolo - JM krajský přebor20.04.2017
6:1 (3:0)

SK MORAVSKÁ SLAVIA

Branky:5. Tomáš Sodomka, 36. František Kuldan, 42. František Kuldan, 69. Tomáš Sodomka, 71. Tomáš Sodomka, 75. František Schneider- 66. Roman Gaňa

Doležal - Huška, Sedlo, Bubeníček - Krejčíř, Schneider, Kuldan, Zdražil, Chráscina - Pořízek,Sodomka

70. Bartoš za Chráscinu, 77. Halas za Pořízka, 83. Jilg za Zdražila

V dalším 20. kole přijel na hřiště AFK doposud třináctý celek tabulky Mor. Slavia. Náš tým, ačkoliv oslabený o některé hráče základní sestavy, přistoupil k tomuto utkání velmi zodpovědně a už od počátečních minut dával soupeři zřetelně najevo, kdo bude pánem na hřišti. Velmi dobrou kombinační hrou se dostával do dobrých útočných akcí a v obranné činnosti si počínal sebejistě a soupeři z Brna toho příliš nedovolil. Již ve 4. minutě poslal přesným pasem Zdražil na levé straně rychlého Sodomku, jenž v tomto zápase předvedl vynikající výkon. Tomáš šel sám na hostujícího brankáře Dvořáka, ale ten ještě stačil jeho střelu s námahou vyrazit na roh. Z následného rohu poslal Schneider míč milimetrově přesně za hranici velkého vápna na nohu Sodomky, ten se do míče opřel z voleje a z 20 metrů nádhernou střelou trefil šibenici brněnské branky. Po tomto gólu muselo zaplesat srdíčko každého tišnovského fanouška a zcela jistě by se tato branka mohla ucházet o kandidáta v anketě ČT Sport na Gól roku 2017. Hosty rychle inkasovaná branka překvapila, v následujícím dění chtěli využít každou možnost k založení rychlé brejkové akce a vstřelení potřebného gólu. Ve 36. minutě se po ojedinělé akci dostali do naší šestnáctky, ale Doležal si se střelou Logary poradil a dlouhým výkopem našel na půlce soupeře Sodomku, jenž si míč na hranici šestnáctky zasekl na pravou nohu, vyslal střelu na Dvořáka, jenž stačil míč vyrazit pouze před sebe a dobíhající Kuldan tak zvýšil nad ležícím brankářem na 2:0 pro Tišnov.

Ve 42. minutě předvádějí hezkou akci Pořízek se Sodomkou, po jehož střele míč s obtížemi Dvořák opět vyráží na roh. Rohový kop tentokrát rozehrává Krejčíř a míč zatočí směrem do branky na vzdálenější tyč, kde už čeká zcela volný Kuldan a hlavou nekompromisně zvyšuje na 3:0 a střílí svoji druhou branku v zápase. Poločas tak končí stavem 3:0.

Ve druhém poločase se hosté snaží více útočit a zkorigovat pro ně nepříznivé skóre zápasu a po několika akcích se jim to také v 66. minutě daří a Gaňa snižuje po rohu na 3:1. Naše mužstvo však na tuto branku odpoví tím nejlepším možným způsobem. V 69. minutě nejprve Tomáš Sodomka po samostatné akci z levé strany střelou zpoza vápna na vzdálenější tyčku zvyšuje na 4:1. A v 71. minutě po hezké kombinaci záložní řady a tvrdé střele Schneidera z 25 metrů, kdy Dvořák jeho těžkou střelu stačí vyrazit jen před branku, opět Sodomka z dorážky upravuje skóre na 5:1 a dovršuje tak svůj hattrick v tomto pro něj vydařeném zápase. Hned o 4 minuty později po rozehraném rohovém kopu krásnou střelou z hranice šestnáctky Schneider zvyšuje na konečných 6:1 pro Tišnov. Zápas se tak dohrává v poklidném tempu, soupeř již po šesté brance svoji útočnou aktivitu omezil a i domácí mužstvo toho využilo ke střídání hráčů, jelikož jej ve středu čeká odložené semifinálové utkání Krajského poháru v Nikolčicích.

V tomto utkání zaslouží opět celý tým pochvalu, především za zodpovědný přístup. Střelecky se blýskl Tomáš Sodomka, autor tří branek. V týdnu nás čeká jak pohárový duel, tak i v neděli těžké utkání na hřišti FC Dosta Bystrc. Přijďte prosím proto kluky povzbudit v těchto náročných zápasech. Bodou to potřebovat. Děkujeme !!!