FC DOSTA BYSTRC-KNÍNIČKY

Branky: 4. Huška Jiří, 20. Kuldan František

Doležal-Huška,Sedlo,Bubeníček-Zdražil,Krejčíř,Schneider,Kuldan,Chráscina-Sodomka,Švancara

68. Bartoš za Kuldana, 72. Pořízek za Švancaru, 87. Halas za Sodomku

K dalšímu důležitému utkání 21. kola zajížděl náš tým na hřiště třetího mužstva tabulky do Bystrce. Domácí v posledních dvou kolech nečekaně ztratili body doma s Rousínovem a venku v Bučovicích, čímž se jejich bodová ztráta zvětšila na náš tým už na 7 bodů. Domácí se ale netajili tím, že v tomto utkání chtějí odčinit 2 prohry a chtějí již naplno bodovat. Hezké nedělní počasí přispělo i k rekordní domácí návštěvě a na utkání se jich sešlo víc než šest stovek.

Utkání začalo dle předpokladů větší aktivitou domácího týmu, jenž hýřil aktivitou po celém hřišti. Avšak byl to náš tým, který otevřel skóre zápasu. Ve 4. minutě zaútočili naši obránci Sedlo s Huškou. Martin Sedlo prošel z pravé strany vápnem přes obránce a centrem před branku našel neobsazeného Jiřího Hušku, jenž se v těchto situacích nemýlí a hlavou nezadržitelně dává branku na 0:1 pro Tišnov. Rychlá branka v bystrcké síti domácí tým i jejich aktivitu citelně oslabila. V 7. minutě přesto z levé strany nebezpečným centrem po zemi ohrožují naši branku a domácí útočník Chyla ve skluzu jen těsně míjí míč. Naše mužstvo postupně přebírá aktivitu a držení míče na svoji stranu. V 17. minutě Krejčíř hezky vysílá dopředu Švancaru, který se zbavuje kličkou obránce Gryce a běží zleva sám do vápna domácích, v poslední chvíli mu ale skluzem zabraňuje v centru před branku Matyska. Ve 20. minutě ale Švancara přihrávkou mezi domácími obránci uvolňuje Sodomku, který jde zleva sám na brankáře Sovu, ten jeho střelu stačí jen vyrazit před branku, kde dobíhá volný Kuldan a posílá míč podruhé do domácí branky a zvyšuje na 0:2. První půle se tak dohrává, domácímu týmu se díky svojí nepřesné hře nedaří vážněji ohrozit branku Tišnova.

Ve druhém poločase hra i aktivita našeho mužstva ochabla. Hřiště postupně opouští v 68. minutě pro svalové zranění Kuldan, v 72. minutě Švancara. Za příznivého stavu, kdy jsme toho mohli využít k brejkovým akcím na půlku soupeře, jsme paradoxně tuhle možnost svojí nepřesnou hrou nabídli domácímu týmu. Naštěstí v naší brance stál výborný Martin Doležal, jednoznačně nejlepší hráč na hřišti, který postupně svými zákroky a včasnými výběhy postupně zlikvidoval velké šance domácího kanonýra Urbana, Chyly a Veleby. Díky němu tak svítilo na konci zápasu na ukazateli skóre 0:2 pro Tišnov.

V těžkém zápase se nám opět podařilo naplno bodovat. Je to již sedmá výhra v řadě. Škoda, že se zranil kanonýr František Kuldan, jenž bude mužstvu citelně chybět, obzvlášť v pátečním důležitém duelu s druhým celkem tabulky FK Mutěnice. Tohle utkáni bude velmi důležité. Proto přijďte povzbudit kluky ve velmi náročném zápase.

Článek o utkání z Brněnského deníku vložen v sekci Články.