1:2 (0:1)

FK MUTĚNICE

Branky: 74. Tomáš Zdražil - 1. Marcel Čepil, 71. Lukáš Koplík

Doležal-Huška,Sedlo,Bubeníček-Zdražil,Krejčíř,Schneider,Sodomka,Bartoš-Pořízek,Švancara

72. min Babička za Sodomku, 82. min Traore za Bartoše

Utkání jara, tak by se dal nazvat páteční souboj prvního s druhým mužstvem tabulky. Do Tišnova přijel celek se zkušenostmi z vyšších soutěží, jenž doposud v tabulce zaostával za Tišnovem o pouhé 2 body. Na tento zajímavý duel se přišlo také podívat šest stovek fanoušků.

Utkání začalo pro náš celek velmi nešťastně a hned v první minutě po nakopnutém míči do naší obrany utekl všem nejlepší střelec Mutěnic Čepil a střelou kolem vybíhajícího Doležala poslal míč na naši branku, jenž ani Huška vracející se k brance a ve skluzu nestačil zasáhnout. Inkasovaná rychlá branka náš tým viditelně šokovala. Soupeř se okamžitě se vstřelenou bankou zaměřil na jedinou věc, a to kvalitní zesílenou obranu s náhlým přechodem do brejkových protiútoků, což se jim také, nutno podotknout, dařilo až do konce celého zápasu. Naši hráči byli na míči častěji než soupeř, tak jako po většinu zápasu i na půlce soupeře, avšak soupeři se dařilo eliminovat naši kombinační hru a zdvojenou obranou vykrývali tišnovské útočníky. Vážnější brankovou příležitost jsme si prakticky nevytvořili, snad jen v 15. minutě střílel po rohu z otočky ve vápně Huška, ale jeho střela levou nohou šla vysoko nad branku Mutěnic. Poločas tedy skončil pro náš celek za nepříznivého stavu 0:1.

Druhá půlka začala dle očekávání ve stejném stylu, soupeř zatažen na vlastní polovině očekával naši snahu zkorigovat výsledek a co nejdříve vyrovnat, v určitých fázích zápasu bránil doslova v deseti hráčích. V 63. minutě však Švancara před šestnáctkou dostal přesnou přihrávku, uvolnil na levé straně Schneidera, který poslal prudkou střelu po zemi, ale tu stačil hostující brankář Kratochvíla reflexivně vyrazit.

V 71. minutě po zbytečné chybě Sedla a ztrátě míče na polovině hřiště utekl po pravém křídle Čepil a centrem po zemi před branku našel zcela volného Koplíka, který zvýšil na 0:2 pro Mutěnice.

V 74. minutě se po pěkné patičce od Švancary dostává do vápna Zdražil, kde je následně sražen k zemi, rozhodčí nařizuje pokutový kop. Jeho exekuce se ujímá sám faulovaný a střelou pod břevno snižuje na 1:2. Hned v 76. minutě po centru do vápna Mutěnic a závaru před brankou se odražený míč dostává ke Švancarovi, ale jeho zpětná střela končí na tyčce mutěnické branky. Ani další brankové příležitosti zůstaly nevyužity, z poměrného množství centrů jsme si vytvořili obrovský tlak před soupeřovou brankou. A když už jsme hlavou Sedla překonali brankáře Kratochvílu, zastoupili za něj pozorní obránci na brankové čáře.

Utkání tedy skončilo vítezstvím Mutěnic kteří nám tak oplatili naši podzimní výhru na jejich hřišti v poměru 0:3. Ziskem 3 bodů se tak dostali zpět do vedení krajského přeboru.

Nás naopak může nejvíce mrzet rychlá branka v naší síti už v 1. minutě zápasu a neproměněné šance ve 2. půlce.

Vojkovice          6:1       Boskovice

Rousínov          2:0       Bosonohy

Bohunice          0:0       Moravská Slavia

Novosedly        0:5       Sparta Brno

M. Krumlov       2:3       Ivančice

Bučovice          3:1       Lanžhot

Ráječko            0:0       Bystrc

Neděle 14.5.2017 v 16:30