Sestava:                                 Kyjovský

Střelci branek: 17´ a 76´ Traoré, 73´ a  87´ Hansl

Hráči na střídačce:
Hansl (45´ Krejčíř), Schottenberger (69´ Mičánek), Ayebeng (87´ Zdražil), Klíma (90´ Marvan)

Obdržené karty: Panovský L. - žlutá karta

Článek o utkání :

K dalšímu mistrovskému utkání na domácím hřišti jsme nastoupili s uzdraveným Čoupkem v základní sestavě. Ten, kdo si myslel, že půjde o formální povinnost získat tři body se mohl přesvědčit, že tomu tak zdaleka nebylo. Hosté, kterým v podstatě už o nic nejde hráli uvolněně, ale velmi bojovně. Kdo nestihl začátek utkání a přišel až ve 13. min., viděl na světelné tabuli skóre 0:2. Nejprve v 6. min. si naši obránci nešťastně ztečovali střelu do vlastní sítě a o 6 min. později nechali prostor hostujícímu útočníkovi, aby přesně zamířil na vzdálenější tyč. Naštěstí pro domácí o 5 minut později Traoré snižuje z pokutového kopu. V následujících minutách si domácí vytvořili hodně ,,tutovek“, ale i přesto do kabin odcházeli s jednogólovým mankem.

I do druhého poločasu nastoupili hosté aktivně a nedali domácím nic zadarmo. Domácí si sice vytvořili pár slibných akcí, ale ty doprovázela křeč a nervozita postupně s ubývajícím časem. V 52. min. přišlo první varování pro domácí, když hosté nastřelili tyč. O dvě minuty později odchází po druhé žluté kartě hostující hráč pod sprchy. Kdo si v tuto chvíli myslel, že teď půjde všechno samo se mýlil. Domácí sice mají šance, ale hosté hrozí nebezpečnými brejky a standartními situacemi a po jedné z nich v 69. min. zvyšují na 1:3. Teď by si asi málokdo vsadil na domácí, že s výsledkem něco udělají. Jenže opak byl pravdou. V 73. Hansl snižuje a v 76. min. Traoré vyrovnává. V nervózním závěru se domácí stále více tlačí dopředu, ale podráždění hosté nezůstávají nic dlužni a hrozí hlavně ze standartních situací. Na tabuli svítí 87. minuta a Hansl rozhoduje k nadšení hráčů a diváků, že tři body zůstávají doma.

Je nutno poděkovat hráčům, že i za nepříznivého stavu měli vůli bojovat a snahu otočit výsledek. Poděkování patří i divákům, kteří vytvořili pěknou fotbalovou atmosféru a místo sledování hokeje (zde si aspoň zakřičeli gól) ,,dotlačili“ domácí k důležitému vítězství.