0:1 (0:1)

FC SPARTA BRNO

Branka: 45. Huška Jiří

Doležal-Bubeníček,Huška,Sedlo-Zdražil,Krejčíř,Schneider,Kuldan,Sodomka-Traore,Švancara

66.min Jilg za Traoreho, 78.min Baroš za Sodomku,84.min Chráscina za Zdražila

V předehrávaném pátečním utkání 25.kola zajížděl náš tým na hřiště 12.celku tabulky.Domácímu mužstvu se po nevydařené podzimní části začalo na jaře dařit a začalo úspěšně brát body předním mužstvům tabulky.Důkazem toho je například výhra nad Mutěnicemi 1:0.

Utkání začalo herní převahou našeho celku a v první půlce jsme domácí zřetelně přehrávali.Akce jsme převážně zdařile vedli po levé straně,ale v jejich koncovce nám chyběla buďto přesnost anebo důraz v zakončení.

Ve 20.minutě se Švancara po levé straně prokličkoval do vápna a centrem na vzdálenější tyč našel hlavu Kuldana,jenž místo střely na branku zvolil přihrávku pod sebe,na níž ale nikdo ze spoluhráčů nereagoval ,a tak domácí stačili včas míč odkopnout od branky.Ve 25.minutě se akce opakovala po stejné ose,tentokrát centr z levé strany přeletěl domácí obránce až k volnému Kuldanovi,ten napřáhl a jeho střelu pravačkou stačil extišnovský brankář Juříček vyrazit na pravou tyč. A do třetice tentokrát ve 28.minutě po rychle rozehraném volném kopu Švancara přihrávkou pod sebe nachází ve vápně Kuldana,ale jeho střela končí na těle domácího obránce.V první půlce se převážná část hry odehrává na straně domácí Sparty.Domácí spoléhají na rychlé brejky a dlouhé nákopy směrem dopředu.Prakticky se do žádné vážnější šance nedostali.Když už se zdá,že oba celky odejdou do kabin o poločase za stavu 0:0,rozehraje Švancara na půli rychlou akci,pasem vysune dopředu Traoreho,ten kličkou uniká domácímu obránci,zatáhne míč až do vápna Sparty a přihrávkou před branku nachází Hušku,který překonává Juříčka v brance domácích a Tišnov vede 0:1.

Druhý poločas se našemu mužstvu příliš nevydařil.Místo našeho očekávaného navýšení skóre a uklidnění hry v poli se domácí hráči zaměřili na aktivnější pohyb na hřišti , důsledným bráněním s přechodem do rychlých protiútoků se častěji dostávali před naši branku a jen díky dvěma skvělým zákrokům Martina Doležala v naší brance se jim to nepodařilo.Obzvlášť při hlavičce domácího útočníka z malého vápna,kdy už celá lavička Sparty zvedala oslavně ruky nahoru.Zápas jsme tak zbytečně zdramatizovali.Do naší největší šance se dostal v 70.minutě střídající Jilg,jenž šel od půlící čáry přes 3 obránce sám směrem na branku,ale v závěrečné fázi si míč nechtěně dlouze pokopl a měl už možnost vystřelit pouze v pádu,ale s jeho slabou střelou si Juříček stačil poradit.

Zápas se tak dohrál v závěrečné napjaté atmosféře,kdy domácí reklamovali pokutový kop proti Tišnovu.Utkání jsme tak zdárně a úspěšně dohráli do vítězného konce.V našem mužstvu je třeba vyzdvihnout výkon brankáře Doležala,jenž opět podržel tým v kritických momentech.

Po 25.kole nadále zůstáváme o bod druzí za vedoucími Mutěnicemi,které doma zdolaly Bystrc 2:1.