5:0 (2:0)

FC BOSKOVICE

Sestava: Doležal-Huška,Sedlo,Bubeníček,Zdražil-Krejčíř,Sodomka,Kuldan,Chráscina-Traore,Švancara

Střídání: 60.min Jilg za Bubeníčka, 65.min Halas za Traoreho, 80.min Bartoš za Zdražila

V posledním dohrávaném zápase 26.kola krajského přeboru jsme na domácím trávníku ve středu přivítali 9.celek tabulky z Boskovic,jemuž jsme vyšli vstříc s přeložením zápasu na tento hrací termín z důvodu soupeřova zájezdu do italského Rimini.Naše mužstvo šlo do tohoto utkání povzbuzeno a s vědomím,že náš největší rival v soutěži, tým Mutěnic ,klopýtl na hřišti Bohunic v poměru 4:0 a tudíž by jsme se výhrou rázem posunuli do čela tabulky kr.přeboru.

Zápas začal velkou převahou našeho mužstva,ale soupeř se v 6.minutě po rychlém vhazování a pasu po pravé straně dostal Přikrylem do bezprostřední blízkosti Doležalovy branky,avšak jeho střelu stačil včasným zákrokem zablokovat levou nohou obránce Huška.Od tohoto okamžiku mělo na hřišti značnou herní převahu naše mužstvo,jemuž se dařila kombinační hra a bylo jen otázkou času,kdy se mu podaří vstřelit tolik potřebný první a uklidňující gól.

Na to čekali i všichni fanoušci a dočkali se již v 17.minutě.Petr Švancara po faulu rozehrával standartní situaci z levé strany ,ze vzdálenosti 30 metrů nacentroval míč do vápna,kde našel v prostoru mezi malým vápnem a penaltou hlavu Hušky , ten přeskočil i brankáře Bednáře a otevřel tak skóre utkání na 1:0 pro Tišnov.Hned o 2 minuty později přiklepl Traore míč na levačku Chrásciny,ale jeho střela šla jen těsně vedle branky.Tišnovští hráči doslova hýřili aktivitou a jedna šance střídala druhou.

Ve 23.minutě se Sodomka prokličkoval do vápna a z pozice pravého křídla vystřelil na vzdálenější tyčku,ale míč se od ní odrazil a podél brankové čáry se odrazil ven mimo nebezpečí. Ve 25.minutě Kuldan hezky uvolnil na levém křídle Švancaru,ten si míč před obráncem zasekl,přihrávkou pod sebe našel volného Zdražila a ten podél bezmocného Bednáře střelou na vzdálenější tyč z hranice šestnáctky vsítil druhou branku na 2:0.

Před odchodem obou mužstev na poločasovou pauzu stojí za zmínku střela domácího Krejčíře z 25 metrů,po které se ještě dlouho muselo chvět břevno boskovické svatyně.

Ve druhém poločase dominovalo na hřišti naše mužstvo.Hráči hráli uvolněně a v klidu,dobře kombinovali a přihrávkami na jeden dotek přečíslovali obranu Boskovic.

V 50.minutě po chybě obránce Boskovic Sodomka přihrávkou našel před brankou volného Traoreho a pro toho už nebyl problém míč poslat za záda Bednáře na 3:0 pro AFK.

V 58.minutě se opět do velké šance dostal Momo Traore,ale jeho střela se odrazila od obránců na vápno,kde již čekal zcela volný Sedlo a střelou levou noho po zemi na vzdálenější tyčku překonal Bednáře již počtvrté.

Do dalších slibných šancí se vzápětí dostal v 61.minutě Tomáš Sodomka,ale jeho střelu vyrazil Bednář mimo branku a v 66.minutě hlavičkoval nebezpečně František Kuldan po centru Švancary,avšak míč šel jen těsně nad boskovickou branku.

Hosté se pokoušeli ve druhém poločase jen sporadicky prosadit na naší půlce,a po jednom ze svých protiútoků ztratili míč,který se rychlým pasem vrátil zpět do brejkové situace pro dvojici Sodomka-Švancara.Sodomka pokračoval s míčem sám do vápna,kde zkušeně a periferně načasoval přihrávku na v tandemu zleva nabíhajícího Švancaru,který pak poslal míč do prázdné branky na konečných 5:0 pro Tišnov.

Touto důležitou výhrou jsme se opět posunuli do čela tabulky krajského přeboru s doubodovým náskokem před Mutěnicemi.