1:2 (1:0)

FC IVANČICE

Branky: 32. Zoubek Ondřej - 50. Sodomka Tomáš, 71. Kuldan František

Doležal-Huška,Sedlo,Bubeníček,Zdražil-Krejčíř,Schneider,Sodomka,Kuldan-Traore,Švancara

38.min Chráscina za Traoreho, 85.min Pořízek za Sodomku, 89.min Jilg za Švancaru

K předposlednímu utkání sezóny ve 27.kole zajížděl náš celek na hřiště doposud 4.mužstva tabulky.V tomto zápase nám šlo o mnoho,mužstvo nechtělo ztratit svoje postavení na čele tabulky.K utkání jsme nastoupili velmi zodpovědně a disciplinovaně,neboť právě mužstvo Ivančic u nás na podzim zvitězilo 0:3.

Utkání začalo dle předpokladů naší převahou,ale soupeř zalezlý na vlastní polovině bránil v 9 hráčích ,důsledně vykrýval naše útočníky a dařilo se mu mařit jejich akce.Sám podnikal rychlé protiútoky do naší obrany.

Po jednom z nich vysunuli v 35.minutě pasem na pravé straně útoku nabíhajícího Zoubka,ten s míčem postupoval dál směrem dopředu a místo očekávaného centru do vápna překvapil všechny střelou na tišnovskou branku,na kterou nedosáhl ani Doležal.Domácí rázem vedli 1:0. To byl v danou chvíli kritický moment pro náš tým,domácím se podařilo do poločasu ubránit jednobrankové vedení.

S drobnými změnami v sestavě jsme nastoupili do druhého poločasu s cílem co nejdříve vyrovnat. A hned v 50.minutě po nakopávaném centru směrem do vápna soupeře na šestnáctce prodlužuje hlavou míč směrem k brance volný Tomáš Sodomka , jeho střela přelétá i vybíhajícího brankáře Vozděka a končí v brance domácích.Vyrovnáno 1:1.

Naše mužstvo se po vstřelené brance uklidnilo a ještě více se koncentrovalo a soustředilo v dalším průběhu utkání strhnout vítězství na svoji stranu.Domácí ze své taktiky a pojetí hry z prvního poločasu nepolevili a dále se uzavřeli na vlastní polovině.

O výsledku zápasu nakonec rozhodla krásná akce našeho mužstva v 71.minutě,kdy na levé straně dostal míč Petr Švancara,pronikl do šestnáctky soupeře,přesným centrem šajtlí pravou nohou posadil míč na hlavu Františka Kuldana ,který vstřelil rozhodující branku zápasu a dostal tak Tišnov do vedeni, na konečných 1:2.

V nedělním zápase prohrály Mutěnice v Lanžhotě 2:0 a o vítězí krajského přeboru je tak již po tomto předposledním kole rozhodnuto.Bez ohledu na výsledek v posledním pátečním utkání s týmem Moravského Krumlova se vítězem krajského přeboru JMKFS stává náš celek AFK TIŠNOV!!!