29. kolo - JM krajský přebor18.03.2017
1:7 (1:4)

SK VOJKOVICE

Branky: 45. Vacek Miroslav - 7. Zdražil Tomáš, 29. Sedlo Martin, 35. Švancara Petr, 40. Kuldan František, 66. Schneider František, 75. Kuldan František, 77. Sodomka Tomáš

Rozhodčí: Kučera Josef - Šišma Ondřej, Lazar Martin. Delegát: Strouhal Miroslav

Doležal

Bubeníček, Huška, Sedlo

Krejčíř, Schneider

Traore, Kuldan, Zdražil T.

Švancara, Sodomka

Střídali: Chráscina (67´ Traore), Pořízek (82´ Sodomka)

Po dlouhé čtyřměsíční zimní pauze se o víkendu opět rozjela jarní část krajského přeboru, která zajisté byla velmi netrpělivě očekávána jak všemi fanoušky, tak samozřejmě i hráči našeho týmu, jenž ve 29. kole zajížděl na hřiště SK Vojkovice. O toto utkání byl evidentně velký zájem z řad příznivců obou mužstev, a to především z důvodu, že přijelo doposud druhé mužstvo kr. přeboru se známými jmény v sestavě, ale i proto že současný trenér AFK Tišnov Zdeněk Valnoha v minulosti působil ve Vojkovicích úspěšně jako hráč a je zde velmi oblíbenou a známou osobou. A tak se počet diváků celkově vyšplhal na zdejším poměrům sympatických 250!!!

Utkání začalo za silného větru a domácí mužstvo hnané svým publikem se chtělo zjevně herně vytáhnnout proti týmu z popředí tabulky. Hned ve druhé minutě po centru Sedla z pozice levého křídla se dostal míč na pravé straně k volnému Sodomkovi, jenž nastoupil od začátku utkání v útoku společně se Švancarou, ale jeho střela šla 5 metrů nad domácí branku.

V 7. minutě se po naší zbytečné chybě a ztrátě míče na půlce soupeře dostali domácí hráči do velké brejkové příležitosti, avšak nedokázali ji zužitkovat, i když postupovali ve čtyřech na naše dva obránce. Toho využil Martin Sedlo, zmocnil se míče, vyvezl jej zpět na půlku domácích, krásným pasem vyslal po levé straně Švancaru, pro nějž jsou tyto situace doslova lahůdkou. Petr obešel obránce, pronikl až do vápna, kde centrem šajtlí pravou nohou našel ve vápně volného Zdražila a ten z hranice penalty volejem nedal domácímu brankáři šanci a otevřel tak skóre na 0:1.

Ve 14. minutě se po pěkné akci Traoreho středem hřiště dostal do slibné příležitosti Sodomka, avšak domácí brankář včasným výběhem z branky zabránil jeho kontaktu s míčem. Ve 20. minutě po faulu na Sodomku kopal Schneider přímý kop ze vzdálenosti 25 metrů, jeho tvrdou střelu pod břevno stačil ještě domácí brankař Sedláček vyrazit na roh. Do té doby se domácí mužstvo jen sporadicky dostávalo na naši půlku a téměř vůbec neohrozilo Doležala v brance. Avšak ve 25. minutě po ojedinělé akci a nákopu dopředu se ocitl před naší brankou osamocený útočník Vacek, jeho střelu z pravé strany stačil rychlým výběhem a reflexivně nohou zlikvidovat pozorný Martin Doležal.

Ve 28. minutě byl vlevo na hranici domácí šestnáctky faulován Švancara, míč si postavil sám Švanci a centrem do vápna posadil míč na hlavu Sedla, který se trefil krásně k tyči 0:2. Ve 32. minutě po pěkné spolupráci dostal do šance Kuldan, ale jeho střelu vyrazil Sedláček s námahou na roh. Ve 35. minutě se blýskl skvělou individuální akcí Švancara, kdy ho po pěkném průniku středem hřiště krásnou přihrávkou našel Traore na hranici šestnáctky, Petr se kličkou zbavil brankáře a levačkou zvýšil na 0:3 pro AFK. Hned o 4 minuty později domácí obránci chybují při odkopu míče, ten se dostane znovu k volnému Švancarovi, jenž se kličkou zbaví domácího hráče, postupuje dál zleva směrem k brance, přihrávkou pod sebe nachází neobsazeného Kuldana a ten s přehledem zvyšuje již na 0:4. Ve 42. minutě se do další velké šance dostal Traore, ale jeho střelu z hranice vápna pod břevno stačí brankář Sedláček vytlačit konečky prstů na rohový kop.

Blíží se konec poločasu, ve 45. minutě zbytečně chybujeme na vlastní půli, soupeř centruje z pravé strany do naší šestnáctky, brankář Doležal stačí ještě pěstí vyrazit míč před dobíhajícím útočníkem, avšak ten se nešťastně odráží k domácímu Vackovi a od jeho levé nohy končí pod břevnem tišnovské branky. Zbytečně jsme tak inkasovali branku v poslední minutě prvního poločasu. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:4.

Ve druhém poločase pokračovalo naše mužstvo v herní převaze a kombinační hrou se dostávalo do slibných situací před domácí svatyní. Domácí se prakticky ve druhé půlce nedostali do vážnější brankové příležitosti, s vyjímkou 61. minuty, kdy se po odraženém míči dostali ke střele, která orazítkovala levou tyč Doležalovy branky. Na tuto akci odpovědělo naše mužstvo o 5 minut později, když byl faulován Mohamed Traore a z následného přímého kopu František Schneider střelou z 25 metrů kolem zdi po zemi na vzdálenější tyč zvýšil na 1:5.

V 76. minutě proniká do šestnáctky Vojkovic Sodomka, jeho centr stačí ještě odhlavičkovat domácí obránce směrem od branky na pravačku Františka Kuldana, který si míč zpracuje a krásným volejem z 16 metrů nezadržitelně rozvlní síť pod břevnem 1:6.

Druhá půle se tak převážně odehrává na půlce domácích. V 78. minutě Schneider dlouhým pasem posílá dopředu Švancaru, který utíká domácím obráncům, přihrávkou pod sebe nachází volného Sodomku a ten si ještě stihne míč zpracovat a střelou po zemi zvyšuje na konečných 1:7 pro AFK Tišnov. V 81. minutě ještě Sodomka orazítkuje tyč domácí branky krásnou střelou z 20 metrů.

V tomto zápase podalo naše mužstvo kvalitní výkon, domácím toho moc nedovolilo. Dařila se nám kombinační hra, často jsme se pokoušeli střelecky prosadit i z větších vzdáleností. Pochvalu si zaslouží celý tým, střelecky se dařilo Františku Kuldanovi, autoru dvou branek. V útoku hrál s velkou chutí a elánem Petr Švancara, autor jedné branky a čtyř asistencí.

Odehrané 29. kolo rozprostřené do 3 hracích dnů přineslo velmi překvapivé vítězství Sparty Brno v duelu s Mutěnicemi 1:0. Díky zaváhání Mutěnic jsme se opět dostali do vedení kr. přeboru. Avšak soutěž bude pro náš tým velmi náročná a těžká utkání nás ještě čekají. Z prvních pěti kol hrajeme čtyři zápasu venku. Proto budeme rádi, když nás pojedete povzbudit hned v dalším kole na půdu Tatranu Rousínov.