29. kolo - KP muži (22. hrané)01.05.2019

Branky: 60' Musil, 80' Cupák D. (pok. kop) - 71' Serafin

Mašek Jiří., Serafin
Lorenc                                    Babička

Mašek M.

Střídali: 64' Lorenc (Prokopčuk), 70' Zdražil V. (Dvořák), 83' Babička, (Merta)

Naši hráči odehráli další kolo v Brně na Startu. Každý z hráčů dobře věděl, jaký proti nám stojí soupeř. Soupeř plný kvalitních hráčů a další adept na postup do Divize. Do sestavy se po dlouhé době vrátil Jirka Chlup a bylo to hned poznat. Základní sestavu doplnil i další navrátilec Kevin Babička, který se vrátil po zranění. Kluci hráli s odhodláním. Utkání bylo z kraje opatrnější, kluci se drželi taktiky, která se před zápasem nastolila. Domácí byli častěji na míči a zhruba ve 20' nastřelili břevno, ale vyloženější šance, si nevytvořili. Ve 27' byl po zákroku na Tomáše Lorence vyloučen domácí brankář. Domácí i přesto měli mírnější převahu, ale poločas skončil 0-0.

Do druhého poločasu jsme vůbec nevstoupili aktivně. Domácí se stále častěji dostávali na dostřel naši branky. V 60' vstřelili po našem zaváhání úvodní branku domácí a ujali se vedení 1-0. Kluci ale bojovali dál. V 71' po krásné akci se k míči dostal Ivan Serafin a přízemní střelou na první tyč vyrovnal na 1-1. Už to vypadalo, že zápas skončí 1-1. Měli jsme ještě jednu možnost k zakončení, ale tak dlouho jsme váhali se střelou, až se k míči dostali domácí, prodloužili míč na Švancaru, který vběhl do vápna a svým „krásným“ pádem si vynutil pokutový kop. Náš hráč ho ve vápně vůbec neatakoval, ale i přesto hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Tu s přehledem proměnil David Cupák 2-1. Ještě chvíli před koncem to vypadalo, že si odvezeme ze soupeřova hřiště bod, ale nakonec jedeme domů s prázdnou. I tak si naší hráči zaslouží velkou pochvalu.