5. kolo - Jm krajský přebor26.08.2016
2:2 (2:2)

SK OLYMPIA RÁJEČKO

Branky: 23. Traore Mohamed (pen.), 29. Traore Mohamed - 18. Keprt Daniel, 45. Mičko Jakub

Červená karta: Sedlák (Ráječko)

Rozhodčí: Vondryska Luboš - Tichánek František, Urbánek Martin. Delegát: Kundelius Ladislav

Juran

Bubeníček, Outrata, Čoupek, Zdražil T.

Krejčíř, Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Hansl (68´ Krejčíř), Sedlo (85´ Sodomka)

V utkání 4.kola krajského přeboru přijelo do Tišnova ambiciozní mužstvo Ráječka, které je v soutěži známým účastníkem a vždy se umísťuje na předních místech tabulky. Zápas s přívlastkem"derby" proto sliboval bohatou diváckou kulisu a zajímavou podívanou.

Hosté před začátkem sezony výrazně omladili svůj kád Ráječko zatím všechny své dosavadní zápasy vyhrálo a neztratilo ani bod.

Domácím v utkání chyběli Chlup a Babička.

Utkání začalo ve vysokém tempu a už v 1. minutě centroval z levé strany Švancara do vápna na volného Sodomku, který míč netrefil přesně a ten tak skončil v náruči hostujícího brankáře Němce. Hosté však přijeli do Tišnova bodovat a svou hrou to dávali najevo, mnohdy však bohužel prostřednictvím tvrdé hry na hranici únosnosti.

V 18. minutě hostující záložník Pšikal prošel středem hřiště až na hranici domácí šestnáctky, kde našel na levé straně volného Keprta a ten střelou po zemi ke vzdálenější tyči překonal brankáře Jurana. Hosté tak vedli 0:1.

Domácí tým ale na vedoucí branku Ráječka odpověděl  brzy a ve 23. minutě po tvrdé střele Schneidera z 20 metrů hostující brankář stačil pouze míč vyrazit před sebe, kde se jej zmocnil dobíhající Traore a toho ve vápně fauloval hostující obránce. Kopal se pokutový kop. Míč si na značku penalty postavil sám Traore a opět nezaváhal. Střelou po zemi k tyči vyrovnává na 1:1. Domácí mužstvo s vyrovnávací brankou značně ožilo a hned ve 28.minutě prochází obranou Ráječka přes 2 obránce Švancara a přihrávkou pod sebe nachází zcela volného Traoreho a ten zvyšuje na 2:1 pro Tišnov.

Škoda jen, že domácí tým neudrží jednobrankové vedení do poločasu. Hosté po sporném faulu na hranici tišnovské šestnáctky vyrovnávají Mičkem z přímého kopu na 2:2.

Druhý poločas se odehrál za značné herní převahy domácího týmu Tišnova. Ten se však nedokázal již střelecky prosadit, i když k tomu měl hned několik příležitostí. Zejména po únicích Mohameda Traoreho, který opět znamenal pro branku hostů největší nebezpečí. V 77. minutě po faulu na něj byl vyloučen hostující Sedlák. Avšak ani početní převahu domácí tým nezužitkoval.

O tvrdosti utkání svědčí i počet udělených žlutých karet (5 domácí, 4 hosté) a červená karta mužstvu Ráječka.

Závěrem lze říct, že i přes značnou tvrdost hráčů v osobních soubojích, se utkání divákům líbilo a po závěrečném hvizdu poděkovali potleskem oběma mužstvům za předvedenou hru.