5. kolo - Jm krajský přebor30.08.2016
1:4 (0:2)

SK MORAVSKÁ SLAVIA

Branky: 48. Veselý Jan - 35. Traore Mohamed, 38. Traore Mohamed (pen.), 54. Traore Mohamed, 70. Traore Mohamed

Červená karta: Čoupek (Tišnov)

Rozhodčí: Papuga David - Krbůšek Radim, Putna Pavel. Delegát: Briksa Václav

Doležal

Bubeníček, Outrata, Čoupek, Zdražil T.

Krejčíř, Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Sedlo (11´ Outrata), Marvan (55´ Krejčíř), Bartoš (71´ Sodomka), Kratochvíl (87´ Traore)

V dalším kole zajížděl náš tým na hřiště Mor. Slavie. Domácí tým vedený zkušeným trenérem Karlem Jarůškem nastoupil do utkání s cílem získat minimálně bod. Úvod duelu a nasazení domácích dával tomuto odhodlání zcela za pravdu, ale naši hráči povzbuzováni početnou skupinou fanoušků nepouštěli soupeře do žádné vážnější šance a sami se hezkou kombinační hrou dostávali před branku domácích do slibných situací. Avšak do první větší brankové příležitosti se dostali domácí v 8. minutě po pasu Buršíka na Micu, který šel z levé strany sám do vápna. Jeho centr před branku včasným zákrokem srazil Outrata na roh. Z následného rohu se dostal míč k Schneiderovi, jenž dlouhým pasem našel na pravém křídle Švancaru. Ten obešel dva obránce a dostal se až před branku, ale brankář včasným výběhem jeho sólo zneškodnil.

V 15. minutě musel být pro zranění břišního svalu střídán Outrata, kterého nahradil Sedlo. Mužstvo Tišnova bylo nadále týmem, jenž měl míč častěji na svých kopačkách.

Domácí se spoléhali na rychlé brejky, z nichž se centry do vápna pokoušeli využít výškové převahy útočníka Veselého. Ten se dvakrát dostal do slibných šancí, ale jak jemu, tak i další šanci domácímu

útočníkovi z pravého křídla skvělým zákrokem brankář Doležal zlikvidoval.

Vše podstatné se začalo odehrávat od 30. minuty, kdy Kuldan na půlící čáře krásně vysunul do brejku Traoreho, ten ve vápně přihrávkou pod sebe našel Švancaru, který míč vrátil zpět Traoremu, jenž mohl skórovat do prázdné branky domácích. Avšak míč netrefil ideálně a slabou střelu stačil ještě zachytit brankář na brankové čáře.

V 35. minutě již však naše mužstvo udeřilo. Schneider našel na levé straně Švancaru, který si míč zasekl před obráncem na pravou nohu, hezky nacentroval míč na hranici malého vápna na hlavu Traoreho, ten nezaváhal a Tišnov vede 0:1.

Hned za 3 minuty kopou domácí rohový kop, míče se po následném centru zmocní brankář Doležal, dlouhým výkopem posílá do brejku Švancaru, který utíká obráncům i brankáři a ten jej následně sráží faulem k zemi. Následuje pokutový kop. Míč si opět bere Traore a nemýlí se, střelou k tyči zvyšuje na 0:2.

Do druhého poločasu nastoupil domácí tým se snahou zvrátit průběh zápasu. A ve 48. minutě se mu to také daří, po nakrátko rozehraném rohu Veselý snižuje hlavou na 1:2. Se vstřelenou brankou domácí tým značně ožil. To je však vše, co naše mužstvo v zápase domácím dovolí.

V 54. minutě si Traore krásně vymění míč se Schneiderem, postupuje dále do vápna, kde si jej zasekne a podél vybíhajícího brankáře zvyšuje na 1:3.

V 56. minutě je po druhé žluté kartě vyloučen Čoupek. Ani to však průběh utkání neovlivní a v 70. minutě pečetí výsledek zápasu na 1:4 po brejku střelou pod břevno opět Mohamed Traore. Naše mužstvo lze opět pochválit za týmový výkon a předvedenou hru v zápase. I přes vyloučení našeho hráče ve 2. poločase dokázal eliminovat hru soupeře a dokázal svoje vedení ještě navýšit.