Panáček
   Marvan, Zdražil T., Burian, Mašek J.
                         Babička

Střídali: 46' Vejrosta (Panáček T.), 75' Zdražil V. (Burian), 88' Merta (Marvan)

Tak jsme se konečně dočkali domácího prostředí. A hned šlo o šlágr kola. Na domácím hřišti jsme přivítali hráče ze Zbraslavi. Jednalo se o utkání, kde by si vítěz pojistil první místo v tabulce. Utkání také tak začalo. Domácí hráči se hned od první minuty pustili do svého soupeře. Už v 5' po centru Kevina Babičky hlavičkoval David Burian nad hostující branku. Další branková příležitost přišla ve 20' po kombinaci Seyfert, Mašek přišel přízemní centr do vápna, kde hostující obrana jen stěží odkopla, ale k míči se dostal David Burian, ale opět netrefil mezeru mezi třemi tyčemi. To se domácím konečně podařilo ve 23'. Po faulu na Jirky Maška se k míči postavil Tomáš Zdražil, na jeho centr si naběhl Lukáš Panovský, který míč pořádně netrefil, ale míč z jeho ramene se dostal na přední tyč, kde byl dobře postavený Radek Vít a s přehledem poslal domácí tým zaslouženě do vedení. O pár minut později po další standartní situaci se k míči dostal opět Radek Vít, ale jeho tvrdá střela z otočky skončila těsně vedle. Za další minutu vystřelil za velkým vápnem Tomáš Marvan, ale ani jeho střela neskončila v síti, utkání bylo tedy stále 1-0. Aby toho nebylo málo, další branková příležitost přišla ve 32' po přesné přihrávce od Jirky Maška se k míči dostal Kevin Babička, ale jeho prudká střela jen orazítkovala břevno. O 5' později po průniku Tomáše Marvana, který přihrál na Davida Buriana, jeho střelu vytáhl hostující brankář na roh. A tak přišlo známé, nedáš, dostaneš. Ve 40' se hosté dostali poprvé před naši branku a z první střely na branku vyrovnávají na 1-1. To naše kluky docela opařilo a o další minutu později se hosté dostali ke druhé střele v prvním poločase, ale tato střela naštěstí skončila vedla. Do konce poločasu se už nic vážnějšího nestalo a do kabin šli oba týmy za nerozhodného stavu 1-1.
Ve 48' po přihrávce Kevina Babičky na Davida Buriana, po jeho hlavičce zasahuje hostující brankář. O 1' později se ke střele dostali také hosté, ale výborný zákrok Honzy Herinka. Utkání se hrálo ve velkém tempu nahoru dolů. Pak ovšem přišla 67' a nádherný průnik Davida Buriana, který si před vápnem dovolil parádní stahovačku, už mířil sám na brankáře, ale ten včasným vyběhnutím jeho střelecký pokus se štěstím vyrazil. To byla opravdu škoda, domácí si určitě zasloužili přidat další branku a jít do zaslouženého vedení. V 70' se po rohovém kopu dostal míč k Jakubovi Panovskému, ale jeho hlavička skončila nad hostující brankou. Hosté taky párkrát zahrozili, ale nebezpečná byla jen střela z dálky, kterou Honza Herink vyrazil. Deset minut před koncem se k dalekonosné střele odhodlal Tomáš Marvan, jeho pokus už už padal do brány, ale hostující brankář stačil vytěsnit konečky prstů na rohový kop. Druhá půle byla vyrovnanější, škoda našich obrovských šancí v první půli, kde jsme mohli ještě tak 2-3 branky přidat. Oba celky tak brali po bodu, při konečném skóre 1-1.

Chtěl bych kluky za dnešní výborný výkon pochválit a doufám, že si branky schovali na další domácí utkání, které odehrajeme opět na domácím hřišti, při slavnostním, oficiálním otevření našeho nového areálu. Samozřejmě nemohu zapomenout s poděkováním i na naše skvělé
fanoušky. Tímto je i srdečně za AFK zveme na toto utkání, které se uskuteční v neděli 20.9.2020 na Ostrovci.

Sokol Dobšice - TJ Viktoria Želešice 4:5 (2:2)

TJ Rajhradice - SK Slatina 4:2 (1:0)

FC Slovan Brno - FC Soběšice 1:0 (1:0)

TJ Čechie Zastávka - SK Žebětín 2:1 (1:1)

RAFK - FK Kunštát 1:2 (0:1)

TJ Sokol Novosedly - SK Vojkovice 1:3 (1:1)