Branky: 16. Traore Mohamed, 54. Traore Mohamed, 62. Kuldan František

Rozhodčí: Marinč Lukáš - Procházka David, Vondryska Luboš. Delegát: Horák Petr

Bubeníček, Sedlo, Čoupek, Bartoš

Zdražil T., Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Krejčíř (76´ Zdražil T.), Hansl (85´ Traore), Kratochvíl (87´ Sodomka)

V 7. kole zajížděl náš tým na hřiště vedoucího mužstva soutěže FK Mutěnice, jenž doposud ve všech svých utkáních zvítězil s celkovým skóre 26:2, jednoznačně kraloval tabulce krajského přeboru.

Domácí se netajili tím, že ani v tomto utkání nemíní doma ztratit body a chtějí tak potvrdit svoji formu a kvalitu dalším vítězstvím.

Pro naše mužstvo byl tento zajímavý a atraktivní duel velmi těžkou zkouškou, zároveň však také příležitostí přesvědčit fanoušky a mutěnické diváky, jakou sílu a potenciál tento celek v sobě má.

Mutěnice hned od začátku zápasu chtěly dostat náš tým pod tlak a rychlými protiútoky se pokoušely dostat před branku Doležala. Největším nebezpečím pro branku Tišnova byly jejich nacvičené standartní situace, zejména rohy nakopávané na přední tyč a následné skrumáže před brankou, z nichž v předchozích utkáních zejména těžil dosavadní nejlepší střelec krajského přeboru Čepil (10 branek). Avšak v tomto utkání jak on, tak i další hráči domácích vyšli střelecky naprázdno.

V 8. minutě domácí po rohu nebezpečně ještě střílejí z hranice vápna, Doležal však střelu kryje ve své náruči. Z následného protiútoku po pěkném pasu Schneidera Petr Švancara proniká z levé strany přes obránce domácích do vápna a pro něj klasickou zasekávačkou šajtlí pravou nohou pod sebe na vápno hledá Bartoše. Domácí pro tentokrát stačí odvrátit odkopem na roh.

To, co nevyšlo našemu mužstvu z předchozí akce, se mu podaří v 16. minutě zápasu. Schneider krásným pasem uvolnil Švancaru, ten se ve vápně zbavuje obránce a přihrávkou pod sebe nachází na malém vápně nabíhajícího Traoreho. Momo se nemýlí a střílí úvodní branku zápasu, 0:1 pro Tišnov.

Domácí tým zaskočen vývojem a zejména pro něj nezvyklým skórem zápasu nestačí reagovat na kombinační hru a rychlé útoky Tišnova. Ve 30. minutě se ale přece dostává do své další šance a po přihrávce z pravé strany střílí těsně nad branku Doležala.

Ve 39. minutě předvádí Tišnov krásnou útočnou akci, kdy Doležal výhozem z branky nachází volného Kuldana, který sprintem s balonem středem hřiště nahrává na levé křídlo Švancarovi, ten obchází domácího obránce a příhrou před branku hledá volného spoluhráče. Domácí ve zmatku jen s námahou stačí míč odkopnout pryč od vlastní branky. A v 45. minutě opět Švancara, jenž znamená pro branku domácích největší nebezpečí, znovu uniká po levém křídle obránci a zpětnou přihrávkou pod sebe nachází volného Kuldana, který z hranice vápna střílí jen těsně nad branku Mutěnic. Škoda této šance, do šaten by tak mohl Tišnov jít již s dvoubrankovým náskokem.

Do 2. poločasu nastupuje domácí tým se snahou co nejdříve zvrátit průběh zápasu a rychle vyrovnat. To jim však náš tým nedovolí a v 54. minutě opět Švancara dostává míč na hranici vápna, uniká obránci Trávníkovi, centrem na vzdálenější tyč nachází Kuldana, který přihrává pod sebe volnému Traoremu. Ten stačí ještě udělat kličku a zvyšuje na 0:2.

V 57. minutě domácí centrují míč z levé strany kapitánem Válkem do vápna, kde se po hlavičce míč odráží na ruku Čoupka, ačkoliv má ruku u těla, rozhodčí nařizuje pokutový kop. Míč si staví domácí kanonýr Čepil, ale jeho střelu k levé tyči bravurně vyráží brankář Doležal na roh.

Domácí tým, značně frustrovaný svou střeleckou nemohoucností v tomto zápase tak musí přihlížet další akci Tišnova v 62. minutě, kdy se na hranici vápna dostává k míči Mohamed Traore. Jeho oblíbeným „bicyklem„ dělá kličku obránci i brankaři, ale střelu do prázdné branky vykopává obránce. Následně se míč dostává za hranici velkého vápna k Schneiderovi, jenž tvrdou střelou trefuje obránce a odražený míč levačkou bezpečně umísťuje do domácí sítě Kuldan na konečných 0:3.

V následujícím průběhu a zbytku zápasu měl náš tým ještě dvě slibné šance, ze kterých nedokázal již skórovat. S jistotou lze však říct, že v Mutěnicích odehrál doposud zatím svůj nejlepší zápas. Proti prvnímu a neporaženému mužstvu tabulky příjemně překvapil svoje fanoušky zejména kolektivním výkonem, za který mu patří dík. Je tak povzbuzením a pozvánkou k dalšímu mistrovskému utkání na domácím hřišti v neděli 25.9.2016 v 15:30 hod proti Lanžhotu, který je po 7. kole na 2. místě tabulky krajského přeboru a také doposud nepoznal hořkost porážky.