7.kolo Moravskoslezské divize-sk.D17.09.2017
0:2 (0:2)

FC SLOVAN ROSICE

V 7.kole "okresního derby" divize D na sebe narazily doposud dva neporažené celky z popředí tabulky.Oba týmy se již dobře znají a  jejich vzájemné zápasy vždy přinesly kvalitní fotbal.V tomto roce jsme se s celkem z Rosic utkali již potřetí.Nedělní zápas,hraný za stálého deště a na podmáčeném trávníku,rozhodlo naše mužstvo již v prvních dvaceti minutách.Obě branky padly po přesných centrech Petra Švancary.Nejdříve v 11.minutě Jiří Huška a ve 21.minutě Tomáš Sodomka rozvlnili síť Zádrapovy branky.

Do utkání jsme vstoupili aktivněji než domácí tým,který se překvapivě zatáhl na vlastní polovině a čekal na naše akce.Již v 1.minutě po výkopu Doležala od branky signalizuje pomezní rozhodčí na čáře sporné Švancarovo postavení mimo hru.Tišnovské mužstvo se stále častěji pokouší ohrozit domácí branku a zpočátku utkání jsme zatlačili domácí na jejich půli.Ve 4.minutě po nahrávce Sedla Švancara postupuje z levé strany směrem k brance a jeho střela z 20 metrů končí 3 metry vedle.V 11.minutě podnikne skvělou akci z vlastní poloviny po levé straně Bednář,kdy projde postupně přes 2 domácí záložníky,přihraje volnému Švancarovi,který uniká obránci Novotnému a centrem na vzdálenější tyčku najde přesně hlavu Hušky a ten poprvé v zápase překonává Zádrapu v brance Rosic na 0:1 pro Tišnov.Vstřelená branka velmi povzbudila naše hráče,ale i početnou řadu fanoušků v ochozech stadionu.V 18.minutě předvádí individuální akci Bednář,který hraje v zápase s velkou chutí a domácí hráči mají s jeho rychlostí a bráněním velké problémy.Přihrávkou vysunuje dopředu Švancaru,ten se kličkami ve vápně zbavuje postupně dvou obránců,ale míč netrefí zcela přesně,a tak jeho střela mine branku Rosic.

Ve 21.minutě se předešlá kombinace opakuje.Bednář se protáhne z vlastní poloviny na stranu domácích,posílá míč na levé křídlo Švancarovi,který nejdříve naznačí centr pravou nohou,zasekne jej,postupuje dál a levačkou nacentruje míč do šestnáctky,kde nejvýše vyskakuje volný Sodomka a do protipohybu brankáře Zádrapy zvyšuje hlavou na 0:2 .

Domácí celek se snaží aktivnější hrou zkorigovat průběh i výsledek utkání a vstřelit do poločasu kontaktní branku.Ale střelu Pazourka ve 24.minutě stačil zablokovat Pospíšil a hlavička domácího Vítámváse ze 34.minuty minula branku Doležala.

Ve druhém poločase se domácí více zaměřili na útočnou aktivitu,čehož jsme využívali k rychlým protiútokům.Ve 48.minutě jde z pravé strany Sodomka a lobem se pokouší přehodit vyběhnutého Zádrapu,ale jeho střela letí vedle branky.V 52.minutě se akce opakuje,ale i tentokrát Sodomkova střela letí vysoko nad.Domácí trenér Kugler provede změny v sestavě,do hry posílá Moučku,ale jeho vyloženou šanci v 73.minutě zlikviduje výborný Doležal.

V samém konci zápasu po rychlé akci a centru Švancary v 86.minutě orazítkuje břevno domácí branky hlavičkou Bednář.Utkání se tak v poklidu dohrává s míčem na kopačkách tišnovských hráčů.

Naše mužstvo podalo v tomto důležitém utkání velmi dobrý výkon,soupeř tak poprvé prohrál v letošním ročníku divize.

Rosice - Tišnov 0:2
Branky: 11. Huška, 21. Sodomka.
ŽK: Kugler, Buršík, Zádrapa – Schneider, Žáček, Krejčíř, Švancara, Pospíšil. Rozhodčí: Buček – Marek, Vondryska. Diváci: 380.

Rosice: Zádrapa – Novotný, Buršík, Drbal, Vítámvás (62. Vaněk) – Kugler, Šíp – Černý, Selinger, Pazourek (78. Kršák) – Přichystal (60. Moučka).
Tišnov: Doležal – Bubeníček, Huška, Sedlo, Krejčíř – Žáček (86. Halas), Krejčíř, Schneider, Bednář – Sodomka (70. Grůza), Švancara