8. kolo - Jm krajský přebor20.09.2016
6:0 (2:0)

TJ SOKOL LANŽHOT

Branky: 25. Sodomka Tomáš, 45. Švancara Petr, 48. Švancara Petr, 60. Švancara Petr, 71. Zdražil Tomáš, 74. Schneider František

Rozhodčí: Jelínek Lukáš - Kocman Jakub, Hovorka Miroslav. Delegát: Hulcký Zdeněk

Doležal

Bubeníček, Sedlo, Čoupek, Bartoš

Zdražil T., Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Hansl (66´ Švancara), Krejčíř (77´Sodomka), Babička (82´ Traore)

V 8. kole přijel do Tišnova ambiciózní celek z Podluží, který byl do neděle na dosavadním 2. místě tabulky s 5 výhrami a 2 remízami, tudíž bez porážky.

Náš tým povzbuzen výhrou a předvedenou hrou v minulém kole u vedoucího mužstva kr. přeboru Mutěnic, nastoupil do tohoto utkání s odhodláním zvítězit a potvrdit tak svoji vzestupnou formu. A při případném klopýtnutí Mutěnic v Ráječku se tak mohl bodově vyrovnat čelu tabulky.

Utkání začalo v rychlém tempu, převážná část první půle se odehrávala ve středu pole, tudíž nebyla nouze o četné osobní a hlavičkové souboje. Hosté se svým výškovým průměrem 181 cm prokazovali kvalitu jak ve vzduchu, tak i v držení míče. Kombinační hrou se dokázali dostat na půli našeho mužstva, avšak většinou jen po hranici velkého vápna, kde jejich akce končily a pozorná domácí obrana jim nedovolila více.

A tak do první větší akce se dostal ve 4. minutě Traore, když na hranici šestnáctky hostujícím obráncům odebral míč a dostal se z levé strany sám před branku a střelou podél vybíhajícího brankaře jen o milimetry minul vzdálenější tyčku.

Hosté si pozorně střežili oba tišnovské útočníky Švancaru s Traorem. V 9. minutě ještě nebezpečně vystřelil z 30 metrů na branku hostů domácí Schneider, jeho střela však letěla metr nad břevnem lanžhotské svatyně. A tak domácí udeřili ve 25. minutě, kdy po skrumáži na půlící čáře letí míč směrem k brance Lanžhotu, kde se ve vzájemném souboji s hostujícím obráncem Šenkem zmocňuje míče Mohamed Traore, z pravé strany postupuje do vápna, kde se zbavuje dalšího obránce a následnou přihrávku nachází zcela volného Sodomku a ten bezpečně proměňuje do prázdné branky na 1:0 pro Tišnov!!!

Vstřelený gól domácích hostující mužstvo citelně rozhodí, stále častěji diskutují jeho hráči s rozhodčím. Tišnov je tak stále více na půlce soupeře. Hosté se  do poločasu snaží udržet krok s domácími a neinkasovat další branku. To se jim daří, ale jen do 45. minuty.

Martin Sedlo vysílá dlouhým pasem přes celé hřiště na pravém křídle Traoreho, toho stačí jen za cenu faulu a následné žluté karty zastavit rukou opět obránce Šenk. Rozhodčí tak nařizuje přímý volný kop na hranici šestnáctky. K míči se staví Schneider se Švancarou. Nakonec se rozbíhá Petr Švancara a střelou kolem hostující zdi trefuje horní roh branky a rozvlňuje síť podruhé. Výstavní gól, 2:0 pro domácí a rozhodčí hvizdem ukončuje 1. poločas.

Do 2. půle naskočí hosté s taktikou a záměrem rychle zkorigovat nepříznivý výsledek utkání.

Ve 48. minutě však jejich odražená střela končí na kopačce Zdražila, ten dlouhým pasem vysunuje na levé straně Petra Švancaru, který hraje toto utkání s obrovskou chutí a nasazením. Petr uniká svému osobnímu obránci v tomto utkání Žaloudkovi a dostává se do vápna, kde udělá kličku dalšímu obránci Hilkovi a pro něho typickou šajtlí na vzdálenější tyčku zvyšuje podél vybíhajícího brankáře na 3:0 pro Tišnov. Utkání se musí domácím fanouškům líbit. Tišnov tlačí svého soupeře dál a v 60. minutě navyšuje svůj střelecký koncert a skvělý výkon čistým hattrickem Petr Švancara, kdy si zpracuje nakopnutý míč, zbavuje se obránce a sprintem k brance soupeře uniká obráncům a šajtlí, tentokráte na bližší tyč, zvyšuje na 4:0.

V 66. minutě za obrovského aplausu domácího publika je střídán Švancara a hned v 71. minutě po krásné akci centruje z pravé strany do vápna Traore a nabíhající Tomáš Zdražil nádherným volejem k tyči zvyšuje na 5:0.

Zápas tak graduje a v 74. minutě je po brejku faulován Traore. Z následného přímého kopu z hranice 25 metrů se krásně trefuje levačkou k tyči František Schneider na konečných 6:0!!!

Do konce zápasu se již nic vážného neodehraje. Hosté smířeni s vysokou a neočekávanou porážkou dohrávají zápas a jen se štěstím neinkasují další branku v 80. minutě.

Zápas tak končí vysokým rozdílem, což asi málokdo z diváků a i hráčů před tímto duelem očekával. Setkali se opět 2 mužstva z popředí tabulky, které doposud neprohrály. Pro naše hráče je tohle vítězství znovu obrovským povzbuzením před středečním zápasem na hřišti v Novosedlech. Zveme tak všechny naše fanoušky, aby jeli naše mužstvo podpořit a povzbudit v tomto pro nás určitě náročném utkání.