9. kolo - JM krajský přebor26.09.2016
1:5 (0:2)

TJ SOKOL NOVOSEDLY

Branky: 50. Sedlo Martin (vl.) - 32. Traore Mohamed, 39. Kuldan František, 76. Kuldan František, 81. Švancara Petr, 87. Kuldan František

Rozhodčí: Urbánek Martin - Tunka Lukáš, Hudec Martin. Delegát: Bábiček Josef

Juříček V.

Bubeníček, Sedlo, Čoupek, Bartoš

Zdražil T., Schneider, Kuldan, Sodomka

Traore, Švancara

Babička (62´ Zdražil), Huška (65´ Schneider), Krejčíř (79´ Sodomka), Hansl (83´ Bartoš),

V předehrávaném 15. kole hraném ve středu 28.9. zajížděl náš tým na hřiště 10. celku tabulky. Domácí mužstvo dokázalo zejména ve svém prostředí potrápit svojí nepříjemnou hrou už řadu silnějších týmů. Dalo se tak očekávat dramatické utkání.

Začátek zápasu toto očekávání skutečně potvrzoval, ale pouze počátečních deset minut, kdy se domácí pokoušeli pomocí dlouze nakopávaných míčů vysunovat svoje útočníky do brejkových akcí. Z nich však vážněji neohrozili Juříčka v brance hostů a naopak naši hráči si vytvářeli postupně slibné situace svojí kombinační hrou.

Už ve 4. minutě se prokličkoval z levé strany do vápna domácích Petr Švancara. Míč si zasekl před obráncem na svoji pravou nohu, ale trefil pouze bližší tyč. O deset minut později si ve vápně opět nadvakrát vyměnil míč spolu s Traorem a doslova tak vyšachovali domácí obranu. Momo mohl zakončit do již prázdné branky, ale nastřelil pouze domácího obránce. Tato akce byla způsobem provedení velmi podobná „té“ z 5. kola na hřišti Mor. Slavie, kde skončila stejně.

To, co se nevydařilo v 15. minutě, se povedlo o 17 minut později. To Schneider rozehrál dlouhým kopem míč do vápna na volného Kuldana, jenž z levé strany centrem našel Traoreho a ten se levačkou trefil poprvé na 0:1 pro Tišnov.

Ve 39. minutě Švancara opět ze své levé strany prošel do vápna domácích, zbavil se svého obránce a centrem vybídl ke střele na vápně nabíhajícího Kuldana, jenž se opřel tvrdě do míče a krásným volejem zvyšuje na 0:2. Do konce 1. poločasu se již nic zásadního neodehrálo.

Zato do 2. půle domácí po důrazném a výrazném proslovu svého trenéra v kabině nastoupili plni odhodlání změnit co nejdříve průběh zápasu.

Znovu se chtějí prosadit pomocí své nejúčinnější zbraně v podobě rychlých křídelních protiútoků a následných centrů do vápna. V 50. minutě po chybné rozehrávce Sedla dopředu se zmocňují na své půlce míče, dlouhým pasem vysílají do rychlého brejku pravého útočníka, ten přihrává pod sebe na dalšího spoluhráče, jehož následný centr do našeho pokutového území nešťastně sráží do vlastní branky Martin Sedlo. Rázem je rozdíl pouze jednobrankový a z pomalu jasně vyznívajícího duelu pro náš tým se stává drama. Domácí hráči se vstřelenou brankou značně ožili a snaží se dál pokračovat v dosavadním stylu hry vstřelit vyrovnávající gól.

Naše mužstvo však i v tomto zápase potvrzuje svoji vzestupnou formu, domácí hráče nepustí již do vážnější šance. V 70. minutě ještě nebezpečně střílí z vápna pod břevno Kuldan, domácí gólman však stačí jeho střelu vyrazit na roh.

V 76. minutě ale už Tišnov skóruje, když se na půlící čáře skluzem ujme míče Sodomka, přihrává zpět Kuldanovi, ten vysílá do levé strany znovu Sodomku, jenž zatáhne míč po levé straně, ve vápně vrací  Kuldanovi a ten tak levou nohou podél vybíhajícího brankaře střílí třetí branku Tišnova 1:3!!!

O pět minut později v 81. minutě dostává dlouhý míč na hranici vápna Švancara, kličkami se zbaví dvou obránců, posouvá si míč dále a dělá kličku i třetímu obránci a střelou z vápna na vzdálenější tyčku zvyšuje již na 1:4 pro AFK Tišnov.

Závěr zápasu ještě ozdobí krásná akce Tišnova v 88. minutě, kdy Petr Švancara dostane dlouhý pas na levém křídle, ve vzduchu si zpracovává míč a zároveň uniká vyběhnuvšímu brankáři, postupuje dál do šestnáctky a přihrává před branku na volného Kuldana, který dává svůj třetí gól v zápase a dokončuje tak hattrick!!! František Kuldan znovu potvrzuje, jak platným a důležitým hráčem je pro svůj tým.

Naše mužstvo opět zahrálo kvalitní a dobrý zápas. Je důležité, aby nabralo síly pro další sobotní duel na hřišti Bosonoh. Bude to již třetí mistrovské utkání odehrané v jednom týdnu. Zveme tak všechny fanoušky, aby přijeli povzbudit naše hráče v tomto dalším těžkém zápase.