9.kolo Moravskoslezské divize-sk.D01.10.2017
1:3 (1:1)

FSC STARÁ ŘÍŠE

V dalším utkání na hřišti soupeře jsme opět nezaváhali a vezeme si z něj tři body.Sice jsme inkasovali první branku již v 9.minutě,avšak hned o 4 minuty později jsme vyrovnali ,ve druhé půlce  jasně přehrávali domácí mužstvo a rozhodli zápas ve svůj prospěch.Střelecky se blýskl autor hattricku Tomáš Sodomka,jenž těžil z přesných přihrávek Petra Švancary.

K dalšímu zápasu na Vysočině jsme vstoupili aktivně a hned v 1.minutě se Švancara na půlící čáře zmocnil míče a směřoval s ním k brance domácích,ale jeho střela z 25 metrů minula branku Jíchy.I domácí celek v první půlce hýřil aktivitou a rychlými útoky do naší obrany dělal problémy tišnovským obráncům.Zejména jeho akce z levé strany hrozily brankou a již ve 2.minutě střela z kopačky Nehyby byla velmi nebezpečná,ale Kunický jeho střelu ještě stačil vyrazit.Na druhé straně se v 6.minutě protáhl z pravé strany do šestnáctky domácích Žáček a jeho tvrdá střela levačkou skončila v náruči brankáře Jíchy.V 7.minutě domácí Severa vyzkoušel pozornost Kunického střelou z 16 metrů a tišnovký brankář jeho střelu vyrazil na roh.V 9.minutě však již domácí skórovali a to,když  si na centr z pravého křídla naběhl Plichta a střelou napříč celou brankou na zadní tyčku otevřel skóre utkání na 1:0 pro domácí.

Naše mužstvo však na vedoucí branku domácích dokázalo velmi rychle odpovědět.Schneider poslal ve 13.minutě přesný dlouhý pas na Švancaru,ten si na levé straně pohrál s Hekerlem v obraně domácích a přihrávkou do vápna našel volného Sodomku,jenž střelou z otočky překvapil domácího brankáře Jíchu a vyrovnal na 1:1.

V 16.minutě se akce opakuje,ale tentokrát Hekerle za cenu žluté karty zatahuje unikajícího Švancaru v poslední chvíli za dres.V utkání postupně získáváme převahu a kontrolu nad míčem.Domácím se ale úspěšně daří mařit naše akce a naopak ve 29.minutě opět zahrozili po rychlém brejku a střela Nehyby šla jen těsně nad brankou Kunického.

Ve druhém poločase již byla naše převaha zcela jasná.A hned ve 49.minutě Schneider přesným pasem vysunul Švancaru,jenž se protáhl s míčem mezi dvěma obránci a přihrávkou před branku našel volného Sodomku,jenž zcela osamocen před brankou domácích strhl vedení na stranu Tišnova na 1:2!!! Náš tým nadále pokračoval v nátlakové hře,domácím hráčům jako by ve druhé půli došel dech.Prakticky se nedostali do žádné vážnější akce,ze které by ohrozili tišnovskou branku.

V 62.minutě opět předvádí individuální akci Švancara,projde přes obránce a centrem do šestnáctky najde kopačku Sodomky,který střelou v pádu orazítkuje tyčku domácí branky.V 63.minutě Sodomka po individuální akci z pravé strany,kdy naznačí střelu,míč si zasekávačkou nachystá na levačku ,střelou na vzdálenější tyčku překonává Jíchu potřetí a zvyšuje na 1:3 pro Tišnov.Zápas se tak dohrává po většinou na polovině domácích.

Naše mužstvo si tak vítězstvím upevnilo vedoucí příčku divize D a jeho výkon je další příjemnou pozvánkou k nadcházejícímu domácímu utkání s celkem z Velké Bíteše.

Sestava: Kunický-Huška,Sedlo,Bubeníček,Pospíšil-Žáček (80.Grůza),Schneider,Krejčíř,Bednář (75.Halas)-Sodomka (65.Novák),Švancara

Rozhodčí:Šula - Nápravník,Niederle       Delegát: Rabušic