AFK Tišnov

TJ Sokol Tasovice

Středa 15.2.2017 18 hod. TCM ZBROJOVKA Brno

AFK TIŠNOV – TJ SOKOL TASOVICE (Divize D) 4:3 (1:1)

V dalším přípravném zápase hraném v týdnu na umělém povrchu TCM jsme se po vítězství s Bystřicí nad Pernštejnem opět utkali s divizním soupeřem z Tasovic.

Tento večerní zápas přinesl velmi kvalitní podívanou pro fanoušky a diváky obou mužstev. Hostující tým vedený zkušeným trenérem a tišnovským rodákem Miroslavem Steinhauserem přistoupil k utkání velmi zodpovědně a hned od úvodního hvizdu naznačil, že nedá tišnovským hráčům nic zadarmo. To samé ale platilo i v opačném případě. Tišnov se svého soupeře zjevně nezalekl, a tak o zajímavé situace či souboje nebyla nouze.

V 17. minutě po akci a přihrávce Švancary na pravou stranu na Grůzu jsme šli jako první do vedení. Grůza zpoza hranice velkého vápna vystřelil na vzdálenější tyč a poprvé tak rozvlnil síť tasovické branky na 1:0.

Hosté nezaháleli a podnikali nebezpečné útoky do naší obrany, zejména zkušený Paul a Hrobař byli velmi aktivními a platnými hráči svého týmu. Ve 24. minutě se po rychlém brejku dostal za záda naší obrany rychlý útočník Hrobař a prostřelil brankaře Doležala, vyrovnáno 1:1.

Ve druhé půli jsme opět začali lépe, ve 49. minutě předvedli hezkou akci Grůza s Kuldanem, avšak branka z ní nepadla. O 2 minuty později při další akci z levé strany byl ve vápně soupeře faulován Petr Švancara. Míč si opět postavil na značku pokutového kopu Švanci a po vzoru Antonína Panenky dloubl míč doprostřed tasovické branky na 2:1 pro Tišnov.

Avšak netrvalo to dlouho a soupeř v 61. minutě po zaváhání naší obrany zapomněl vepředu na zcela osamoceného Paula, který do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Náš tým hned po rozehrání na půlící čáře podnikl rychlý protiútok do vápna soupeře, výsledkem byl faul na Grůzu, který se už pomalu dostával na osamoceného brankáře Heneše. Byl opět nařízen pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Švancara  a tvrdou střelou na levou stranu pod šibenici nedal brankáři žádnou šanci, 3:2 pro Tišnov.

Poté jsme svého soupeře dlouho zcela evidentně přehrávali, měli jsme spoustu brankových příležitostí. Za zmínku stojí šance Kuldana, jehož střelu vykopával z prázdné branky obránce Mička. V 70. minutě se po pěkné kombinaci dostal míč na hranici šestnáctky k volnému Schneiderovi a ten tvrdou střelou po zemi k tyči zvýšil již na 4:2. Hosté stačili ještě zkorigovat výsledek v 89. minutě, kdy po průniku Hrobaře z levé strany do naší obrany  a jeho přihrávce před branku Doležala snížil Landšperský na 4:3 pro Tišnov.

Rozhodčí: Rodina Robert - Brazáni Darius, Vrbka Jan

Branky: 17. Grůza, 51. a 62. obě z penalt Švancara, 70. Schneider -24. Hrobař, 61. Paul, 89. Landšperský

Sestavy:

Tišnov: Doležal - Bubeníček, Sedlo, Huška, Chráscina - Zdražil, Schneider, Kuldan, Krejčíř - Grůza, Švancara

Náhradníci: Jilg, Sodomka, Babička, Pořízek

Trenér: Zdeněk Valnoha

Tasovice: Heneš - Švarc, Mička, Hrazdílek, Čermák - Blahounek, Kučera, Horáček, Hrobař - Paul, Landšperský

Náhradníci: Lapeš, Fiedler

Trenér: Miroslav Steinhauser