AFK Tišnov

FC Slovan Rosice

Sobota 18.2. 11:30 hod. TCM ZBROJOVKA BRNO

AFK TIŠNOV - FC SLOVAN ROSICE (Divize D) 4:3 (2:0)

V dalším přípravném zápase s divizním účastníkem naše mužstvo odehrálo opět velmi kvalitní utkání. Zejména v prvním poločase se mu dařila úspěšná kombinace a soupeři neumožnilo dostat se do závažnějších brankových příležitostí.

V utkání jsme se ujali vedení již ve 4. minutě, když Babička přesným centrem z pravé strany našel ve vápně Kuldana, který si zpracoval míč a levou nohou jej  poslal na vzdálenější tyč Zádrapovy branky, Tišnov vedl 1:0.

Soupeř z Rosic se pokusil ohrozit naši branku v 10. minutě, ale střela Vaňka šla nad branku Danga. Ve 20. minutě se po samostatné akci uvolnil v naší šestnáctce Malata a hezkou tvrdou střelou protáhl v brance Danga, jenž jeho střelu vyrazil na roh.

Ve 26. minutě jsme šli do akce po pravé straně, Grůza centrem do vápna našel Zdražila, který si míč zasekl směrem ke středu kolem obránce a obstřelil Zádrapu na 2:0 pro Tišnov.

Druhá půle začala mírnější převahou Rosic, v 56. minutě po centru Michny z pravé strany se  dostal do šance útočník Malata, kličkou se zbavil brankáře Danga, ale jeho střela skončila na boční síti naší branky. V 59. minutě předvedl výborný zákrok Dang, když vyrazil střelu Strnada z levé strany po nahrávce Malaty.

V 65. minutě předvedlo naše mužstvo rychlou akci, na jejímž konci Babička krásně vystřelil a nechal tak vyniknout brankáře Zádrapu. Ten však o minutu později nešťastně odkopne míč ke Grůzovi, kterého následně fauluje ve vápně a Tišnov má výhodu pokutového kopu. Z něj Sodomka zvyšuje tvrdou střelou na 3: 0 pro Tišnov. Hosté se v 71. minutě po evidentním ofsajdu na pravé straně útoku, kterou pomezní rozhodčí nepochopitelně přehlíží, dostávají po centru Malaty na Kratochvíla ke gólovému zakončení na 3:1.

O minutu později však předvádí skvělou akci po levé straně Tomáš Sodomka s Babičkou a střelou kolem brankáře zvyšuje na 4:1 a završuje tak svůj skvělý výkon druhou brankou v utkání v den svých 22. narozenin!!!

Hosté se nechtějí s výsledkem smířit. V 77. minutě nachází Kugler centrem ve vápně Drbala, jenž si míč zasekne a pravou nohou střelou na vzdálenější tyč překonává Danga, snižuje tak na 4:2.

Zápas se blíží ke konci a po zbytečné chybě v naší obraně se zmocní míče v naší šestnáctce Malata a střelou na vzdálenější tyč snižuje na konečných 4:3 pro Tišnov. V zápase je třeba vyzdvihnout náš tým za bojovnost a přístup k utkání.

Rozhodčí: Chabiča - Vrbka, Chorvat

Branky: 4. Kuldan, 26. Zdražil, 66. z pen. a72. Sodomka - 71. Kratochvíl, 77. Drbal, 84. Malata

Sestavy: Tišnov: Dang - Bubeníček, Sedlo, Huška - Babička, Schneider, Kuldan, Krejčíř, Sodomka, Zdražil – Grůza (Pořízek)

Trenér: Zdeněk Valnoha

Rosice: Zádrapa (Balčirák) - Malík, Havlásek, Drbal, Vítámvás - Kugler, Šíp (Selinger)Foral (Michna), Strnad, Vaněk (Kratochvíl) Malata

Trenér: Michal Kugler