PŘEDKOLO MOL CUP20.07.2017
5:4 (1:3)

FC SLOVAN ROSICE

V předkole MOL CUPU porazil náš celek Rosice v prodloužení 5:4.Ve velmi kvalitním a pohledném utkání bohatém na góly rozhodl o výsledku náš tým 2 minuty před koncem prodloužení.

AFK TIŠNOV – FC SLOVAN ROSICE  5:4 (1:3)

Branky: 27.,87.,102. a 118. Kuldan, 89. Duda – 12. a 45. Přichystal,40. Selinger,95. Drbal (pok.kop)

ŽK: Zdražil,Sedlo,Huška –Moučka,Šíp

Rozhodčí: Kolář-Buček,Kadlec

Diváci : 350

AFK Tišnov: Kunický- Huška,Sedlo,Bubeníček,Zdražil (80.Halas)-Duda,Krejčíř,Schneider,Bednář –Kuldan,Švancara (56.Sodomka)

Rosice: Zádrapa –Černý,Vítámvás,Drbal,Šíp-Kugler,Buršík-Moučka,Selinger (67.Havlásek),Vaněk-Přichystal (74.Novotný)

Náš tým zahájil v pondělí 10.7. přípravu na novou sezónu ,kdy v týdnu absolvoval 4 tréninky a hned v neděli jej v předkole MOL CUPU čekal silný soupeř,jenž v předešlém ročníku divize D obsadil konečné třetí místo v tabulce.Náš soupeř přijel do Tišnova povzbuzen výhrou nad účastníkem MSFL SK Líšeň,jehož porazil v týdnu na domácím trávníku v přípravném zápasev poměru 1:0.

Toto utkání se hrálo ve vysokém tempu a nasazení v podání obou celků.Hned ve 4.minutě přiklepl Švancarův centr do vápna Huška na kopačku Schneidera,ale jeho prudkou střelu vyrazil Zádrapa mimo branku.Naopak ve 12.minutě zahrozili rychlým protiútokem hosté,Buršík vysunul dopředu na pravé straně zálohy velmi agilního Moučku,jenž se kličkou zbavil Zdražila a přihrávkou pod sebe našel ve vápně zcela volného Přichystala,jenž nezaváhal a poprvé překonal Kunického na 0:1 pro hosty.Naši hráči odpověděli na vedoucí branku hostů ve 25.minutě,kdy po akci nových akvizic v dresu Tišnova Bednáře s Dudou a následném vysunutí Kuldana dopředu,který pronikl do šestnácky Rosice,zasekl si míč na levačku a do protipohybu Zádrapy po zemi srovnává na 1:1.Hosté ovšem odpověděli na tuto branku ve 40.minutě,kdy opět na pravé straně útoku unikl Sedlovi se Zdražilem rychlý záložník Moučka a přihrávkou před branku našel volného Selingera,pro něhož nebyl problém vsítit míč podruhé do prázdné branky Tišnova na 1:2 pro hosty.Hned ve 44.minutě jsme mohli vyrovnat,a to,když po levé straně útoku utekl Bednář a přihrávkou do vápna doslova naservíroval míč nabíhajícímu Huškovi,ale ten v pádu z hranice malého vápna přestřelil branku.A tak to naopak byli hosté,kteří ve 45.minutě dokázali po rohu a odraženém míči Přichystalem zvýšit na  lichotivý poločasový výsledek 1:3 pro Rosice.

Druhá půle přinesla v tomto zajímavém zápase zvrat,i když zpočátku hráči začali opatrněji než v první půli.V 56.minutě po tvrdé srážce s obráncem Vítávásem musel být odnesen na nosítkách ze hřiště Petr Švancara s těžkým otřesem mozku.Do hry za něj naskočil Sodomka.V 65.minutě mohl hostující Přichystal zkompletovat hattrick v tomto utkání,ale Kunický mu včasným výběhem z branky dokázal sebrat míč z kopačky.

Vše podstatné v základní hrací době se odehrálo v posledních třech minutách .Nejdříve v 87.minutě po střele Sodomky z hranice šestnáctky dokázal ještě ve skluzu tečovat levou nohou Kuldan a míč trefil mezi nohy Zádrapy,sníženo na 2:3.A v 89.minutě prodloužil Huška výkop Kunického hlavou na Bednáře,který z levé strany krásně našel přihrávkou pod sebe volného Dudu a ten nedal Zádrapovi žádnou šanci a vyrovnal tak na 3:3.

Zápas tedy šel do prodloužení,v němž nejprve v 94.minutě nařídil rozhodčí sporný pokutový kop po zákroku Sedla na Moučku.Z penalty zvýšil Drbal na 3:4 pro Rosice.Našim hráčům se ale podařilo ve 102.minutě opět vyrovnat.Sodomka z hranice šestnáctky nastřelil tyčku a odražený míč dorazil Kuldan do prázdné branky na 4:4.

Když už se zdálo,že zápas budou muset rozhodnout pokutové kopy,ve 118.minutě po tlaku našich hráčů v soupeřově šestnáctce našel Bednář centrem na vzdálenější tyč hlavu volného Kuldana a ten přehodil Zádrapu na konečných 5:4  a rozhodl tak o postupu Tišnova.

Tento duel byl zcela jistě svátkem fotbalu a i dle příchozích fanoušků doslova baštou pro oko diváka.Je nutno pochválit naše hráče,ale i hosty za předvedený výkon.Naše kluky zejména za to,že i za pro ně znepříznivého stavu dokázali tento zápas proti silnému soupeři vyrovnat a posléze i otočit ve svůj prospěch a nakonec v něm zvítězit.Rosice v minulém soutěžním ročníku obsadily třetí místo v tabulce MSDivize-D.

V zápase se blýskl kanonýr Franišek Kuldan,autor čtyř branek.Ale dobře zahráli všichni hráči a v dobrém světle se představily i tři nové posily Bednář,Duda a Kunický.

Náš tým tak postoupil do prvniho kola MOL CUPU,v němž se příští sobotu 22.7. střetne na domácím hřišti s účastníkem MSFL,celkem FC Spartak Hulín.