17. kolo - III. třída muži - sk. B18.04.2017

Vít Ra., Vít Ro., Sova, Vejrosta

Mičánek, Panáček, Klíma, Feifer

Smolík, Jilg

Pilný Š.(46´ Smolík); Pařízek (78´ Vejrosta)

Do utkání jsme vstoupili aktivněji a byli jsme v úvodu lepším mužstvem. Hned v 1. min. se z křídelního prostoru dostal až před brankáře Feifer, ale nedal. Poté nějaké naše pokusy zpoza vápna zlikvidoval domácí brankář. Ve 20. min. trefil hlavou tyč Jilg. Od tohoto okamžiku se hra vyrovnala a i domácí se dostali do nějakých příležitostí zejména po standartních situacích. Ve 37. min. přišel pro nás smolný moment. Plánovaný dlouhý nákop se odrazil od rozhodčího a míč se poté dostal až k rohu velkého vápna. Kyjovský se vydal naproti míči, ale zůstal na půli cesty, kde ho následně domácí útočník střelou po zemi k tyči překonal 1:0. Ve 43. min. měl vyrovnání na hlavě Radek Vít, který zůstal zcela osamocen na malém vápně, ale jeho pokus dokázal domácí brankář zlikvidovat. A následovalo, obligátní nedáš, dostaneš. Po centru se dostal míč k domácímu útočníkovi, který byl v ofsajdové pozici uprostřed velkého vápna zcela osamocen. Bohužel praporek pomezního rozhodčího zůstal dole (údajně ho měl nejprve zvednout, aby jej následně opět stáhnul), a tak neměl problém domácí hráč překonat Kyjovského podruhé 2:0.

Ve druhém poločase se hrálo převážně na polovině domácích. Vypracovali jsme si několik velkých šancí, kdy především Jilg se ocitl několikrát sám před brankářem, ale nedokázal jej překonat stejně jako ostatní tišnovští hráči. I domácí se dostali po brejkových situací do dvou vyložených šancí, ale také je neproměnili. V 89. minutě byl dva metry uvnitř pokutového území neúmyslně, ale zcela evidentně kopnut vysokou nohou do hlavy domácím hráčem Jilg. Následovala mela a následně rozhodčí (mimochodem nerad je hodnotím, ale v tomto utkání byli bohužel velmi slabí a byli po celé utkání v negativním směru k vidění mnohem více než by bylo zdrávo) odpískal faul 3 m za hranicí velkého vápna. Odsud se následně z trestného kopu trefil Feifer 1:2. Chvíli na to hlavní rozhodčí utkání ukončil.

A tak všechny 3 body zůstali bojovnějším domácím. Naši hráči by si měli uvědomit, že bez vůle po vítězství a s přístupem, kdy pro některé je skoro důležitější kolik v utkání nasadí soupeři housliček, než jak utkání skončí, se budou body získávat jen těžko.