18. kolo - III. třída muži - sk. B24.04.2017

Branky: 28. Radek Vít, 62. vlastní – 70. Ondra Sojka

Vít Ra., Vít Ro., Sova, Vejrosta

Mičánek, Panáček, Klíma, Brabec

Smolík, Feifer

Pilný Š. (46´ Brabec), Babák (46´ Vejrosta), Toman (68´ Feifer), Pařízek (75´ Smolík), Vít Ro. (83´ Pilný M.)

Domácí hráči byli od úvodu utkání aktivnějším mužstvem. Do první vyložené příležitosti se dostali v 15. min., když po hostující malé domů nedokázali z nařízeného nepřímého kopu z malého vápna prostřelit obranný val hostujících hráčů stojících na brankové čáře. Ve 20. min. si na rohový kop naskočil Smolík, ale jeho hlavička skončila na břevně. První branky se domácí dočkali ve 28. minutě. Mičánkovu tvrdou ránu z trestného kopu z 30 m vyrazil hostující brankář na velké vápno, kde následně vyhrál hlavičkový souboj Smolík a vrátil míč před branku, kde se v dalším hlavičkovém souboji prosadil Klíma, který trefil tyč. Od ní se míč odrazil a šel podél brankové čáry, odkud již neměl potíže dorazit jej do sítě dobíhající Radek Vít 1:0. Hosté se i přesto, že se také chvílemi dokázali usadit na domácí polovině, v prvním poločase do vyložené šance nedostali.

V 62. min. přišel kuriózní okamžik, když Pilného přihrávku stačil vystihnout hostující obránce, jenž chtěl dát malou domů. Jenže brankář byl vyběhlý, a tak se míč zastavil až v deblínské brance 2:0. Chvíli na to měl definitivní rozhodnutí na kopačce Smolík, ale samostatný nájezd neproměnil. A tak přišel v 70. min. trest, když domácí stoper místo, aby odehrál míč malou domů nebo jej odkopl do zámezí, chtěl pohlídat před útočníkem míč až do velkého vápna. Jenže ten se k němu dostal a následnou střelou překonal Koutného 2:1. Největší šanci na vyrovnání si hosté připravili po rohovém kopu, ale jejich hlavička skončila vedle domácí branky. Poté mohl dát domácím klid Mičánek, který se po samostatné akci dostal až sám před hostujícího brankáře, ale jeho zakončení mířilo vedle. Do konce utkání se pak již domácí ubránili a tak si v jarní části připsali první vítězství.