5. kolo - III. třída muži - sk. B13.09.2016
6:0 (1:0)

AFK TIŠNOV B

TJ LAŽÁNKY

Branky: 5. Hansl Ladislav, 59. Klíma Jiří, 62. Jilg Karel, 68. Jilg Karel, 87. Pilný Martin, 89. Mičánek Tomáš

Rozhodčí: Paulík Martin - Šenkýř Petr, Petko Marko

Jícha

Vejrosta, Fic, Panovský L., Brabec

Mičánek, Zeman, Panáček, Klíma

Hansl, Pařízek

Jilg (53´ Pařízek), Pilný M. ml. (79´ Hansl)

V 5. kole jsme na domácím hřišti přivítali hráče z nedalekých Lažánek a již před utkáním nastal problém se základní sestavou a personálním složením, jelikož z nejrůznějších důvodů se střetnutí nezúčastnilo několik hráčů ze širšího kádru. A tak si premiéru v mužském fotbale odbyli 16-ti letý Roman Brabec, jenž odehrál velice dobře celé utkání a dokonce 15-ti letý Martin Pilný ml., který svou premiéru ozdobil i hezkým gólem. Třetím hráčem z dorostu, který nastoupil, byl již „zkušený“ Karel Jilg.

Úvod utkání nám vyšel, když hned v 5. min. jsme se dostali do vedení. Klíma z levé strany nacentroval a našel na zadní tyči volného Hansla, který nezaváhal 1:0. Poté se bohužel opakoval scénář 1. poločasu z předešlého utkání a zbytek poločasu jsme odehráli výrazně pod své možnosti. Druhý poločas už byl o něčem jiném, zejména po příchodu Jilga, který hru domácích výrazně oživil. V 59. min. se u pravé postranní čáry uvolnil Mičánek a jeho centr proskákal až na malé vápno ke Klímovi, který již neměl těžkou práci uklidit míč do sítě 2:0. O chvíli později se do zakončení přes hostující obránce prodral Jilg a zvýšil na 3:0. V 68. min. si několikrát vyměnili míč Hansl s Jilgem, až se druhý jmenovaný dostal sám před brankáře a střelou na zadní tyč zvýšil na 4:0. V 86. min. přišla chvíle M. Pilného ml., ke kterému se po nedorozumění hostující obrany a brankáře odrazil míč a střelou pod břevno z 20 m přehodil vracejícího se obránce 5:0. Poslední branku vstřelil Mičánek, který po dlouhém přenesení hry od Panovského, postupoval z pravé strany sám na brankáře, kterého přehodil a stanovil konečný stav střetnutí na 6:0.