Novinky

Blansko na Ostrovci po 11.letech!!04.09.2017

Je tomu tak, ve vzpomínkách se často vracíme zpět do historie všeho možného. Ale ta naše pravá fotbalová sděluje, že poslední mistrovský zápas s Blanskem A se udál v ročníku 2005/06. Byla to v Tišnově velká sláva, po 42. letech se místní AFK vrací do I.A třídy. 
 


První ročník končí na předposledním místě, sestupuje Kunštát. Tu dobu Blansko A opouští I.A třídu z druhé příčky tabulky a nabízený mimořádný postup do KP okresní město neodmítá. Pouhé dva mistrovské zápasy mezi Tišnovem a Blanskem se odehrály v režii Blanska. Venkovní prohra 1:3 a domácí 0:4 byla daná i konečným postavením v tabulce. Po jedenácti letech Ostrovec nabídne snad jinou fotbalovou tvář ostříleným borcům z Blanska, vstupní brány do Moravského krasu. Blansko počtem obyvatel 21 tisíc je spolu s Velkou Bíteší naším nejbližším soupeřem v divizi. Za dva roky si bude Blansko připomínat 90. výročí založení kopané. V posledním období panovaly mezi Tišnovem a Blanskem až nadstandartní vztahy. Farmářská forma spolupráce neměla chyby. Vzájemná výpomoc pomohla oběma celkům v mistrovských bojích a v konečné fázi k postupům do vyšších tříd. Farmy ale skončily a máme tu nyní pravý nefalšovaný boj o body v divizi sk.D. K tomu už nyní neskromné přání, aby ochozy fotbalového stánku na Ostrovci zaplnil rekordní počet diváků Blanenskou nabídku v předvečer 10. září 2017 předchází neméně zajímavý duel. V předzápasovém klání mužstev OP Brno-venkov domácí nováček OP Tišnov B přivítá FK Veverskou Bitýšku. Nemilé vzpomínky nás zase vrací o 10 roků zpátky, kdy za podivných okolností náš celek opouští I.A třídu v které jsme bojovali spolu s V.Bitýškou. Vzájemné zápasy ročníku 2006/07 nepřinesly jediný bod pro Tišnov. Podzimní prohra doma 0:5 a jarní v Bitýšce 2:4 pomohly ukončit působení Tišnova v soutěži. Tišnovu se tehdy moc nedařilo, stačila ale malá pomoc sousedů v regionu, to se ale nestalo. Boží mlýny potom mlely, mlely a divné věci se potom s Bitýškou děly. V mezidobí až věci neuvěřitelné. Dnes je tu naše béčko proti A mužstvu Vev. Bitýšky.Věříme, že i tento zápas nabídne pěkné fotbalové zážitky v utkání sousedů přes pár kopečků od sebe. Před námi tak máme nedělní šesté kolo divizní a páté kolo OP s datem 10. září 2017. Hlavní zápas s Blanskem v 16.00 hodin, předzápas s Bitýškou ve 12.45 hodin. Celému regionu je směrováno naše sdělení – OSTROVEC JE VÁŠ!!!
Jaromír Pacek
 
Zdroj:http://www.tisnov.info/                                                                                                                                                     :: Copyright © 2014 AFK Tišnov.