Novinky

Rozhovor s předsedou AFK Tišnov o aktuálním dění ve fotbalovém klubu27.05.2020

O aktuálním dění v AFK Tišnov jsme si popovídali s předsedou klubu panem Štěpánem Pilným.

Ahoj Štěpáne, asi nemůžeme začít jinou otázkou, takže jak to vypadá s výstavbou nového zázemí?

Výstavba probíhá a i v této nelehké době děláme maximum pro to, aby bylo vše řádně a včas dokončeno. Tímto bych rád poděkovat architektu Borisi Hladkému, který nám stavbu dozoruje za jeho práci pro klub.

Co výstavba hřiště s umělou trávou, zde už je vše dotažené do konce?

Tato investice je zdárně dokončena po technické i finanční stránce. A co je nejdůležitější, tak umělá tráva je plně vytížena jednotlivými týmy našeho klubu a v zimním období je v nemalé míře využívána i kluby z okolí. Tímto bych rád poděkoval všem, co se na tomto projektu jakýmkoliv způsobem podíleli.

Je v plánu nějaká další výstavba v areálu?

Město Tišnov má v plánu mezi umělou trávou a nově budovanou cyklostezkou postavit nové workoutové hřiště, které by mělo sloužit široké veřejnosti. Rádi bychom do budoucna vybudovali i menší dětské hřiště uvnitř našeho areálu.

Jak klub zvládl situaci ohledně COVID 19?

Samozřejmě se nás to dotklo, stejně jako všech ostatních. Na jarní část sezóny jsme se všichni po zimní přípravě těšili, ale bohužel byla zrušena, což ovšem bylo v daný moment asi jediné správné řešení. Na druhou stranu si myslím, že amatérský sport byl v daný moment až v pozadí zájmu a rozhodně se řešily důležitější záležitosti týkající se COVID 19. Co se týká fungování jednotlivých kategorií, tak společná příprava byla dle vládních nařízení ukončena a hráči se v rámci možností připravovali individuálně.

Nyní se pojďme pozastavit u jednotlivých věkových kategorií, co je nového u mužů?

Na pozici hlavního trenéra nastoupil Roman Drga, o něhož jsme měli zájem dlouhodobě a od nějž si slibujeme, že na základě svých hráčských, trenérských a odborných zkušeností pozvedne výkony týmu a nastaví správný směr fungování mužstva. Dále jsme oslovili místní odchovance, kteří působí v jiných klubech, zda by neměli zájem se vrátit do mateřského oddílu a uvidíme, jestli se nám podaří někoho přivést zpět do AFK.

Z jakého důvodu ke změně na trenérské lavičce došlo?

Změnu trenéra jsme řešili už v zimním období, kdy u týmu skončil Květoslav Havránek. Nakonec jsme se po vzájemné dohodě rozhodli, že pozici trenéra dočasně pro jarní část sezóny obsadíme z vlastních řad Jiřím Klímou a nového hlavního trenéra budeme hledat před novou sezónou. To se také po předčasném ukončení sezóny stalo a jsem rád, že se nám povedlo do AFK přivést Romana Drgu a Jiří Klíma se stal jeho asistentem. Na pozici vedoucího mužstva zůstává Jaromír Panovský.

Jaké jsou novinky u mládežnických kategorií?

Vzhledem k velkému počtu hráčů v dorostenecké kategorii jsme se rozhodli přihlásit dorost do Krajského přeboru, kde již hrají starší a mladší dorostenci samostatně. Doufáme, že obdržíme výjimku od JmKFS a tuto soutěž budeme od nové sezóny hrát. Co se týká mladších kategorií, tak zde asi největší změnou je, že na pozici šéftrenéra žáků a přípravek nastoupil Jiří Štěpaník.

Co ti v klubu momentálně dělá největší radost a naopak největší starost?

Největší radost mi v tuto chvíli dělá počet sportujících dětí. Takže mimo před přípravek budeme přihlašovat do soutěží dvě družstva mladší přípravky a dvě družstva mladších žáků. Samozřejmě budou své soutěže hrát starší přípravka a starší žáci. A také to, že u všech kategorií máme kvalifikované trenéry. S tím je spojená koncepce klubu a zřízené pozice šéftrenérů mládeže a mužů s přesahem do dorostu. 

Starostí v tak velkém klubu je vždy hodně, ale mám kolem sebe jednotný výbor a zapálené lidi, kteří jsou ochotni pro klub udělat maximum. Takže si myslím, že společným úsilím vše zvládneme.      

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.
Copyright © 2014 AFK Tišnov.