Novinky

Kopaná na Ostrovci s novou tváří – Petr Čoupek01.03.2015

   Poslední víkend měsíce března 2015 uvede do chodu fotbalové soutěže jarní části ročníku 2014/15, které mají vazbu na AFK Tišnov. Na základě výsledků zdravotních testů se rozhodne, zda Mohamed Traoré, nejlepší střelec skupiny A I. B třídy, odehraje v dresu Tišnova první zápas jara proti Svratce v Brně.

   Podle všech dostupných pramenů se hřiště Svratky dočká vzájemného souboje dvou bývalých dlouholetých ligových hráčů. Už v podzimní části nastupoval za Svratku Zdeněk Valnoha. Na druhé straně to bude o devět let mladší nová tvář v dresu AFK Tišnov Petr Čoupek, nar. 10. 5. 1982 v Brně.

   S kopanou spojil svou dosavadní životní sportovní dráhu. Od patnácti let, díky svému mimořádnému talentu, byl členem všech mládežnických reprezentačních celků ČR. I toho si všimli agenti německého Leverkusenu, kam Petr v sedmnácti letech odchází. Po čtyři roky pak nastupuje za mládežnické kolektivy.

  Do ČR se vrací v roce 2003, prvoligovou premiéru si odbyl ve Slovácku, kde odehrál 41 ligových zápasů. Po dvou letech je jeho působištěm Baník Ostrava. I tam má na kontě 59 ligových střetů, po nich se vrací do rodného Brna. Zde byl oporou zadních řad ve třiceti zápasech. Ukončením profesionální smlouvy v roce 2010 s Brnem tak po 130 startech v nejvyšší soutěži končí. Dále působil v oddílech nižších tříd, kde pomáhá svými nespornými zkušenostmi.

   Přes Rosice, HFK Olomouc, Vyškov a posledně divizní Blansko se jeho účinkování dočká i tišnovský Ostrovec v neděli 5. dubna 2015 v boji o body se Sokolem Letonice. Ze strany tišnovských fanoušků nutno popřát Petru Čoupkovi, aby byl i Tišnov jeho šťastnou štací na cestě nejpopulárnějšího sportovního odvětví světa.

   Závěrem už jen pár sdělení z blanenských sportovních zdrojů: pokračovat v Blansku nebude zkušený exligový obránce Petr Čoupek, který zamíří do 4. týmu I. B třídy skupiny A Tišnov. Na jeho lavičce již půl roku působí bývalý trenér FK Blansko Jiří Hajský. „Petr Čoupek je výborný fotbalista, a to i po stránce charakterové,“ sdělil blanenský lodivod Michal Kugler.

 

Zdroj: Tišnovské noviny

Autor: Jaromír Pacek
Copyright © 2014 AFK Tišnov.