Novinky

Tišnov urval sedmé vítězství v řadě, vyhrál v Bystrci02.05.2017

Radostné pokřiky a řev se po utkání krajského přeboru Bystrce s Tišnovem ozývaly z kabiny hostujících fotbalistů. Před zahájením jara dělil soupeře jediný bod, po nepřesvědčivých výsledcích Bystrce a nedělní porážce 0:2 bodová propast narostla už na deset bodů.

Naopak Tišnovští dosáhli na sedmé jarní vítězství v řadě s imponujícím skóre 28:3 a upevnili si čelní postavení v tabulce. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, výhra pro nás znamená důležité body,“ netajil se radostí kouč vítězů Zdeněk Valnoha.

Zápas před rekordní bystrckou návštěvou víc než šesti stovek diváků začal sice náporem domácích, ten však uťala už čtvrtá minuta. Po rychlé akci tišnovské pravé strany nekrytý vysunutý stoper Jiří Huška hlavou otevřel skóre a domácí rázem zvadli. „Brzký gól hráče zmrazil, náš výkon šel dolů a to ještě o pár minut později nás dorazila druhá branka,“ litoval trenér domácích Libor Danihelka.

Odchovanec bystrckého fotbalu Tomáš Sodomka připravil tutovku nejlepšímu střelci Tišnova Františku Kuldanovi a ten do prázdné branky vstřelil svůj sedmý jarní gól. Z hostů čišelo sebevědomí, převyšovali domácí ve všech herních činnostech. Bystrčtí se utápěli v nepřesnostech, k první střele na branku se dostali až na konci poločasu.

Druhá půle však překvapivě přinesla herní obrat. Hosté uspokojení výsledkem začali vlažně a umožnili domácím narůstající převahu. Dvakrát byl blízko gólu Radim Chyla, jednou Jan Urban a čistá gólová šance byla i střela Patrika Veleby.

Vynikajícími zákroky je však zmařil bývalý gólman Zbrojovky Martin Doležal. „Ve druhé půli jsem si zachytal. V našem týmu vystřídali zkušení matadoři a mladíky začali domácí přehrávat,“ děl po utkání nejlepší tišnovský hráč v jejich brance.

Bystrci se šance na postup rapidně snížila. „Byl to kvalitní zápas, i přes čtyři naše zraněné absentující hráče jsme ve druhé půli podali výborný výkon. Bohužel poprvé v tomto ročníku jsme nedokázali vstřelit branku,“ litoval Danihelka.

Tišnov už v pátek čeká doma klíčový zápas jara s druhým týmem tabulky Mutěnicemi, který může napovědět o postupujícím.