Novinky

Tišnov vyhrál devítigólovou přestřelku s Rosicemi a postupuje20.07.2017

Pokud tak budou vypadat i jejich zápasy v divizi D, mají se fotbaloví fanoušci v nové sezoně na co těšit. Tišnov v neděli v předkole Mol Cupu porazil Rosice v přestřelce 5:4 po prodloužení a těší se na duel prvního kola, který odehraje už v sobotu doma s třetiligovým Hulínem.

Tišnovský divizní nováček prohrával v poločase už o dva góly, ale brankami v 87. a 89. minutě vydřel prodloužení, v němž dovršil obrat. „Věřil jsem pořád, stáhli jsme hru na tři obránce, Jirka Huška šel jako nejvyšší na hrot a podařilo se nám dotáhnout,“ těšilo tišnovského trenéra Zdeňka Valnohu.

Rosice dělilo od postupu jen několik minut. „Vedeme 3:1, je to vyhraný zápas. Nezvládli jsme vůbec defenzivní činnost. Nebrečíme, jsme Rosice, chtěli jsme vyhrát a basta,“ uvedl hostující trenér Michal Kugler.

V prodloužení sice poslal jeho tým opět do vedení Pavel Drbal, nicméně Tišnov znovu zvládl obrat, když se potřetí a počtvrté v zápase prosadil domácí útočník František Kuldan. Vítěznou trefu zaznamenal dvě minuty před koncem prodloužení. „Šli jsme do utkání po čtyřech trénincích od začátku přípravy, takže jsem hráčům spíš řekl, aby si utkání užili a zahráli si fotbal. Postoupit jsme samozřejmě chtěli. Nakonec se z toho vyklubal takový zápas,“ usmíval se Valnoha.

Brzký termín se ukázal pro obě mužstva jako palčivý problém. „Trénujeme čtrnáct dní a problém je spíš únava, potřebujeme pracovat na dynamice a výbušnosti. Abychom kvůli zápasu od středy netrénovali, to si nemůžeme dovolit,“ nastínil Kugler.

Oba celky se spolu po postupu Tišnova z krajského přeboru utkají také v divizi D. Nováček si ověřil, že o patro výš může obstát. „Uvidíme, každý zápas je jiný. Chceme hrát lepší střed tabulky. Myslím, že na to máme. Proti Rosicím už nám perfektně zahrály i nové posily, ještě čekáme na další dva hráče. Věřím, že přijdou,“ přiblížil tišnovské plány Valnoha.

Tišnov - Rosice 5:4 pr.

Poločas: 1:3. Prodloužení: 2:1. Branky: 27. Kuldan, 87. Kuldan, 89. Duda, 102. Kuldan, 118. Kuldan – 12. Přichystal, 40. Selingr, 45. Přichystal, 95. Drbal. Rozhodčí: Kolář – Buček, Kadlec.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/fotbal_region/tisnov-vyhral-devitigolovou-prestrelku-s-rosicemi-a-postupuje-20170716.html

Autor: Martin Vymyslický

 

Více foto zde: http://afktisnov.cz/galerie_detail/mol-cup:-tisnov-rosice/18
 Copyright © 2014 AFK Tišnov.