Novinky

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti.23.10.2017

Domácí série neporazitelnosti šumperských fotbalistů se zastavila na čísle třináct. V nedělním utkání divize byl nad jejich síly suverénní Tišnov, který si na severu Moravy připsal již jedenáctou výhru v řadě.

Navíc doposud Šumperk na svém hřišti v tomto ročníku inkasoval pouze jediný gól, tentokrát však musel domácí gólman lovit míč ze sítě hned čtyřikrát.

Zkrátka zkušený tým Tišnova v čele s exligovým fotbalistou Petrem Švancarou hrál tentokrát jednoznačné prim.

„Soupeř vyhrál zaslouženě a nezbývá, než mu pogratulovat k výhře“ uznal sportovně kvalitu protivníka šumperský kouč Bohdan Hecl.

„Na tohle utkání jsem se snažil kluky namotivovat s tím, že pro nás je to takový vrchol podzimu, kdy si můžeme otestovat svoje schopnosti proti hráčům, co prošli vyššími soutěžemi. Zápas jen potvrdil, že Tišnov je na špici tabulky oprávněně,“ uvedl dále lodivod Šumperku.V domácím prostředí se sice letos Šumperku daří, přesto od úvodních minut bylo patrné, že větší kvalita je na straně hostů, kteří již v první půli nakročili za dalšími třemi body, když si dvěma slepenými trefami zajistili klíčový náskok.„Přesto jsme se o přestávce v kabině hecovali, že se ještě pokusíme se zápasem něco udělat, což se nám hned zkraje podařilo,“ doplnil dále Bohdan Hecl.Ve 48. minutě po standardní situaci procpal balón do sítě Purzitidis a dal tak na 1:2, jenže ze snížení se Šumperk dlouho neradoval a záhy opět inkasoval.„Měli jsme tento stav udržet delší časový úsek, bohužel soupeř dal moc brzo třetí gól a potom už to bylo pro nás hodně složité, přesto jsme se nevzdali, což mě těší,“ konstatoval trenér Šumperku.Domácí se snažili tlačit dopředu, stačili si vytvořit i tři tutovky, ale tišnovský gólman Martin Doležal byl pokaždé připraven.Asi nejvíce se pak zaskvěl při akci Lukáše Horáka, jenž pálil z malého vápna. Naopak v 68. minutě hosté definitivně potvrdili své vítězství.

„I tak doufám, že jsme divákům předvedli, že fotbal hrát umíme, herně nemám klukům moc co vytýkat, ale na druhou stranu to pro nás je druhá porážka v řadě, teď navíc jedeme ven,“ dodal na závěr Bohdan Hecl.

Kromě prohry musel domácí kouč skousnout ještě další hořkou pilulku, když v průběhu první půle se Šumperku zranil záložník Marek Smrž, jenž si z tvrdého souboje odnesl zlomeninu klíční kosti.

FK Šumperk – AFK Tišnov 1:4 (0:2)

Branky: 48. Purzitidis - 35. Schneider, 37. Sodomka, 53. Bubeníček, 68. Pospíšil. Rozhodčí: Hlubinka - Nejezchleb, Podhajský. ŽK: Bernard – Huška, Schneider, Švancara, Bednář. Diváci: 220. 
Šumperk: Kreizl – Olejník, Španihel, Purzitidis, Jurásek – Smrž (43. Ševčík), Bernard – Horák, Rozsíval, Podhorný (46. Muzikant) – Nimrichtr (69. Křepelka). Trenér: Bohdan Hecl.

 

Zdroj:https://sumpersky.denik.cz/
Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/fotbal_region/sumperk-prisel-o-smrze-navic-skoncila-jeho-domaci-serie-neporazitelnosti-20171022.html


Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/fotbal_region/sumperk-prisel-o-smrze-navic-skoncila-jeho-domaci-serie-neporazitelnosti-20171022.html
Copyright © 2014 AFK Tišnov.