Novinky

Fotbalisté odmítli nastoupit. Favorit na postup do třetí ligy odstoupil z divize01.04.2018

V minulé sezoně se radovali z postupu, v podzimní části té letošní připomínali parní válec, soutěži suverénně vládli a téměř každý už měl jasno, že vybojují třetí ligu. O to větší šok proto způsobilo oznámení, že fotbalisté Tišnova jarní část moravskoslezské divize D neodehrají a klub ze soutěže odstupuje.

A důvod? V prohlášení klubu na oficiálních stránkách Tišnova stojí, že hráči nechtěli v mužstvu setrvat kvůli ukončení financování od bývalého předsedy klubu Oldřicha Merty. „Bylo hodně překvapivé, že hráči odmítli nastoupit. Už před týdnem jsme podnikli vše pro to, abychom hráli zápas se Strání. Šlo o kulový blesk, ale na situaci jsme museli chtě nechtě reagovat,“ řekl Rovnosti současný předseda tišnovského celku Štěpán Pilný.

Přitom vedení Tišnova projevilo zájem, aby hráči v týmu zůstali. „Vyslali jsme signál přes trenéra Zdeňka Valnohu, že chceme, aby kluci z týmu neodcházeli a půlrok dohráli. Sdělili jsme jim, že sice nemůžeme nabídnout podmínky, jako měli doteď, nicméně jsme schopní vytvořit takové, aby mohli jarní část dohrát a pak třeba odejít,“ prohlásil Pilný.

Kladné reakce se ale nedočkal. „Hráči nabídku neakceptovali a většina z nich se rozhodla, že za Tišnov už hrát nebude. Podmínky měli zřejmě hodně nadstandardní, a to, co jsme mohli nabídnout, asi neodpovídalo jejich představám,“ sdělil tišnovský předseda.

I když mohl Tišnov do zbytku sezony vyslat rezervní družstvo, nakonec se rozhodl pro drastičtější řešení situace. „Mezi divizí a okresním přeborem je opravdu velký výkonnostní rozdíl a klukům nechci fotbal otrávit tím, že dostanou ve Ždírci nad Doubravou (kde měl Tišnov v neděli nastoupit - pozn. red.) deset patnáct branek,“ objasnil Pilný.

V současné době je tak jasné, že celek z Brněnska je první sestupující z divize. „Situaci jsme konzultovali se svazem, který nám nabídne pro příští sezonu krajský přebor. Máme půl roku na to, abychom kádr, který zůstal, vhodně doplnili a poté se rozhodli, do jaké soutěže se přihlásíme. Rozhodně nepřichází v úvahu varianta, že fotbal v Tišnově skončí,“ tvrdil Pilný.

Nečekaně se tak zamotala i situace v tabulce. Do čela poskočila Vrchovina, jen o dva body za ní se nachází Žďár nad Sázavou a oba týmy se navíc v sobotu utkají. „Utkání stoupne na zajímavosti, ale Tišnov tímhle krokem naprosto znevážil soutěž. Je to komedie, co pánové z Brna předvedli,“ kroutil hlavou kouč Vrchoviny Richard Zeman.

Do celkového pořadí mohou promluvit také čtvrté Rosice, které ztrácí na Vrchovinu pět bodů a v sobotu v půl čtvrté odpoledne vyzvou doma Starou Říši. „O možnosti postupu víme, ale nemluvíme. Klubů je tam víc,“ řekl rosický ředitel klubu Petr Čejka.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal_region/fotbaliste-odmitli-nastoupit-favorit-na-postup-do-treti-ligy-odstoupil-z-divize-20180330.html

Autor: Patrik El-Talabáni, Ondrej Dudáš

Foto: Deník / Lubomír Stehlík
Copyright © 2014 AFK Tišnov.